Absolwentka ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskała stopień doktora w dyscyplinie ekonomia i finanse, broniąc w 2023 r. dysertację doktorską pt. „Wpływ instrumentów polityki pronatalistycznej na dzietność w krajach OECD w latach 1991-2017”. Od 2022 r. związana z czasopismem naukowym „Bank i Kredyt”, wydawanym przez Narodowy Bank Polski. Obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego serwisu Obserwator Finansowy.
Absolwentka ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskała stopień doktora w dyscyplinie ekonomia i finanse, broniąc w 2023 r. dysertację doktorską pt. „Wpływ instrumentów polityki pronatalistycznej na dzietność w krajach OECD w latach 1991–2017”. Od 2022 r. związana z czasopismem naukowym „Bank i Kredyt”, wydawanym przez Narodowy Bank Polski.
Mamy w Polsce przynajmniej 1,5 mln migrantów z Ukrainy i 10 razy mniej migrantów z Białorusi. Osoby te są tylko częściowo zauważane przez statystykę publiczną. Jest ważne, nie tylko z perspektywy polskiej...
Chociaż system z Bretton Woods upadł w 1971 r., jego skutki wciąż możemy obserwować w gospodarce.