Biznesmen, który wpływa na politykę USA i Izraela

Symbolika wizyty premiera Izraela Benjamina Netanyahu w USA była zbyt wyraźna, by ją zignorować.
Biznesmen, który wpływa na politykę USA i Izraela

karykatura Sheldona Adelsona (CC BY DonkeyHotey)

Oto w trakcie jego przemowy w Kongresie, w pierwszym rzędzie w honorowym miejscu usadowił się magnat biznesowy i właściciel sieci kasyn Sheldon Adelson. Jak zauważył jeden z dziennikarzy „The Washington Post”, żona Adelsona niechcący upuściła torebkę. Spadła ona z galerii i uderzyła Brada Ashforda, demokratycznego senatora z Nebraski. Co za przypadek – Sheldon Adelson popiera zarówno Netanyahu w Izraelu, jak i Republikanów w USA. Jest też przeciwnikiem demokratów.

W ostatnich wyborach prezydenckich w USA przekazał rzekomo aż 150 mln dolarów, aby uniemożliwić wygraną Obamie. Jest on najhojniejszym darczyńcą wspierającym republikanów oraz Likud, partię Netanyahu. To niepokojące, że jeden człowiek – biznesmen – może sterować polityką tych dwu krajów jednocześnie.

>> Więcej: New York Times

(oprac. SS)

karykatura Sheldona Adelsona (CC BY DonkeyHotey)

Tagi


Artykuły powiązane

Głosowanie zwykle się nie opłaca

Kategoria: Analizy
Dla przeciętnego obywatela koszty pójścia do urny wyborczej są wyższe niż korzyści. W ekonomii nazywa się to paradoksem Downsa. Dlatego udział w głosowaniu państwo powinno wymusić.
Głosowanie zwykle się nie opłaca

Astronomiczne wzrosty w sektorze fintech

Kategoria: Analizy
Wartość i dynamika inwestycji w sektorze fintech wzrosły w zeszłym roku bezprecedensowo praktycznie we wszystkich segmentach rynku. Rozwijającą się niszą branży są zielone fintechy.
Astronomiczne wzrosty w sektorze fintech

Klimatyczne startupy

Kategoria: Analizy
Szybko rośnie na świecie liczba startupów tzw. pozytywnego wpływu, a za ich sprawą inwestycji w rozwiązania proklimatyczne. Polska jest pod tym względem liderem w Europie Środkowo-Wschodniej.
Klimatyczne startupy