Obama wygrywa, Wall Street przegrywa

W październiku w nowojorskim Hiltonie zebrało niemal 200 szych z Wall Street, szefów funduszy hedgingowych, banków inwestycyjnych, czy zupełnie prywatnych inwestorów gotowych wesprzeć Mitta Romneya.
Obama wygrywa, Wall Street przegrywa

PAP

Sam wstęp na imprezę kosztował tysiąc dolarów, a za 5 tysięcy można było zrobić sobie dodatkowo zdjęcie z kandydatem na wiceprezydenta, Paulem Ryanem, który był gwiazdą wieczoru.

Wall Street postawiło na Mitta Romneya i przegrało. Z danych Center for Responsive Politics sektor finansowy wsparł kampanię Romneya kwotą 61 mln dolarów, Obamie dając jedynie 18,7 mln. Sektor finansowy podarował kandydatom najwięcej spośród wszystkich innych branż. Oczywiście najbardziej hojnymi przedstawicielami sektora nie byli ludzie od ubezpieczeń, czy nieruchomości, ale największe firmy inwestycyjne z Wall Street, których udział w 80 mln dolarów wydanych na obie kampanie wyniósł 20 mln dolarów. Sami tylko pracownicy banku Goldman Sachs, kiedyś ostoi Demokratów, podarowali Romney’owi aż 900 tys. Dolarów. Obamie tylko 136 tys.

>> więcej: Forbes.com

oprac. Seb.

PAP

Artykuły powiązane

Podążaj za pieniędzmi

Kategoria: Analizy
Aniołowie biznesu i fundusze Venture Capital starają się odkryć firmy, które wskażą nowe kierunki rozwoju biznesu. Nie są nieomylni, ale obserwowanie, w co dziś inwestują może pokazać, w którą stronę będzie się rozwijać postpandemiczna gospodarka.
Podążaj za pieniędzmi

Rezerwy banku centralnego Ukrainy szybko wzrosły i jeszcze szybciej maleją

Kategoria: Trendy gospodarcze
Ukraiński bank centralny ogłosił rekordowy wzrost poziomu swoich rezerw. W lutym zakładał, że do końca 2022 r. mogą wzrosnąć nawet do poziomu 32 mld dolarów. Ale z powodu koronawirusa musiał je zacząć wyprzedawać. Efekt interwencji był słaby i hrywna straciła na wartości ponad 10 proc.
Rezerwy banku centralnego Ukrainy szybko wzrosły i jeszcze szybciej maleją

Sektor bankowy na świecie w obliczu pandemii

Kategoria: Analizy
Światowy kryzys finansowy z lat 2007 – 2009 zaczął się w systemie bankowym, najpierw Stanów Zjednoczonych, a potem kilku krajów europejskich. Recesja z 2009 r. była skutkiem zamrożenia akcji kredytowej banków i wynikającą z tego niepewnością. Dzisiaj jest inaczej, ale złe długi rosną.
Sektor bankowy na świecie w obliczu pandemii