Polski rynek crowdfundingu zwiększy wartość do 0,5 mld zł w 2018 r.

Polski rynek crowdfundingu zwiększy wartość do 0,5 mld zł w 2018 r.

(CC By SA Rocio Lara)

– Wartość rynku crowdfundingu w 2017 roku wyniosła 200 mln zł, a jego mobilnej wersji 80 mln zł, co stanowiło 40 proc. wartości całego rynku finansowania społecznościowego w Polsce. W tym roku nastąpi jeszcze bardziej intensywny wzrost. Według naszych analityków, wartość całego rynku finansowania społecznościowego wzrośnie w 2018 roku o 254 proc., do wartości 507 mln zł, a udział transakcji realizowanych w kanale mobilnym zwiększy się z 40 proc. do 48 proc. Prognozujemy, że w 2018 roku nastąpi wzrost wartości rynku mobilnego crowdfundingu w Polsce o 304 proc., do poziomu 243 mln zł – Tomasz Chołast, współzałożyciel portalu zrzutka.pl.

(źródło: mater.pras., oprac. OF/km)

 

 

 

 

 

(CC By SA Rocio Lara)

Tagi


Artykuły powiązane

Modele alternatywnego finansowania online rozwijają się poza Chinami

Kategoria: Analizy
Do niedawna Chiny były największym rynkiem alternatywnego, pozabankowego finansowania online konsumentów i małego biznesu. W 2018 r. doszło jednak do bankructw wielu platform pożyczkowych, a regulacje praktycznie wygasiły ich działalność w ciągu dwóch kolejnych lat.
Modele alternatywnego finansowania online rozwijają się poza Chinami

Polski rynek M&A był wart w 2020 r. 11 mld euro

Kategoria: Analizy
Na tle świata i Europy rok 2020 na rynku fuzji i przejęć w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej był udany. Wartość ogłoszonych transakcji była o blisko 30 proc. wyższa niż rok wcześniej. Spora w tym zasługa M&A w telekomunikacji, m.in. w Polsce.
Polski rynek M&A był wart w 2020 r. 11 mld euro

Polski rynek sztuki: portret od wewnątrz

Kategoria: Sektor niefinansowy
Rynek sztuki w Polsce nie jest duży, inny niż na Zachodzie, pełen niedomówień. Jego uczestnicy działają na styku zysku finansowego i miłości do sztuki. Chcąc kupować twórczość artystyczną, warto z nią obcować, dlatego chodzenie na wystawy i do muzeów się opłaca.
Polski rynek sztuki: portret od wewnątrz