Trójgłowe szefostwo Microsoftu

Czy obejmując szefostwo w jednej z największych informatycznych firm świata, chciałbyś, żeby dwóch Twoich poprzedników zaglądało Ci przez ramię? Raczej nie. A taka właśnie przyszłość czeka zapewne Satyę Nadellę, nowego szefa Microsoftu.
Trójgłowe szefostwo Microsoftu

Satya Nadella, nowy prezes Microsoftu (CC BY LeWeb13)

Nad głową będzie stał mu zarówno bezpośredni poprzednik, Steve Ballmer (wciąż w zarządzie), jak i założyciel – Bill Gates, który właśnie ogłosił, że znów chce aktywnie angażować się w firmę.

Tymczasem Nadella musi zrobić to, co nie udało się ani Gatesowi, ani Ballmerowi: zaimponować ludziom nowym przełomowym oprogramowaniem. Oczywiście Gates będzie mu w tym kibicował, ale czy powstrzyma się od ingerencji? Nadella musi wstrząsnąć silnie upolitycznioną strukturą korporacyjną Microsoftu i uniezależnić się od swoich poprzedników. To warunek odzyskania przez firmę dawnego blasku.

Cały komentarz na stronie Guardiana.

Satya Nadella, nowy prezes Microsoftu (CC BY LeWeb13)

Tagi


Artykuły powiązane

Kolejny New Deal w Ameryce według Elizabeth Warren

Kategoria: Analizy
Za rok wybory prezydenckie w USA. Interesuje się nimi także zagranica, ponieważ od biegu spraw w Stanach zależy ciągle los świata. Zmienne decyzje Donalda Trumpa pogłębiają nieprzewidywalność. Elizabeth Warren – jego rywalka od Demokratów głosi program tak przewidywalny, że biznes aż drży z obaw.
Kolejny New Deal w Ameryce według Elizabeth Warren

Optymiści podnoszą głowy

Kategoria: Ekologia
Dotychczas żadna z przepowiedni o końcu świata się nie sprawdziła. Przeciwnie – kapitalizm sprawił, że żyjemy w najlepszej epoce w dziejach Ziemi. W końcu dostrzegli to (niektórzy) intelektualiści, wypowiadając wojnę cywilizacyjnym pesymistom. Oręż, dzięki któremu liczą na wygraną? Fakty.
Optymiści podnoszą głowy

Jak wyhodować rewolucyjne wynalazki i strategie

Kategoria: Innowacje w biznesie
Należy bardzo ryzykować, wspierając rozwój szalonych, na pierwszy rzut oka, pomysłów. Bez takiej postawy nie będzie wybitnych osiągnięć na polu nauki i biznesu – przekonuje Safi Bahcall w książce „Loonshots”.
Jak wyhodować rewolucyjne wynalazki i strategie