MF: Zapowiedzi fiskalne nie przekr. kryterium 3-proc. deficytu

15.04.2019
„Te wszystkie kroki, etapy, które realizujemy, muszą się mieścić w regułach fiskalnych, normalnych polskich i europejskich, to jest gwarancja stabilności sektora finansów publicznych. Jesteśmy w stanie zrealizować to, co zapowiadamy dziś, bez przekroczenia deficytu 3 proc. PKB” – powiedziała dziennikarzom minister finansów Teresa Czerwińska i dodała, że w aktualizacji programu konwergencji (APK) resort nie zrewidował …

„Te wszystkie kroki, etapy, które realizujemy, muszą się mieścić w regułach fiskalnych, normalnych polskich i europejskich, to jest gwarancja stabilności sektora finansów publicznych. Jesteśmy w stanie zrealizować to, co zapowiadamy dziś, bez przekroczenia deficytu 3 proc. PKB” – powiedziała dziennikarzom minister finansów Teresa Czerwińska i dodała, że w aktualizacji programu konwergencji (APK) resort nie zrewidował prognozy deficytu gg na 2019 r. i podwyższył prognozę wzrostu PKB na 2019 r. do 4,0 proc.

„Deficyt zakładaliśmy 1,7 proc. na 2019 r., jeśli chodzi o ustawę budżetową, na razie tego deficytu nie weryfikujemy, myślę, że możemy założyć ok. 9 mld zł lepszego wykonania dochodów podatkowych” – powiedziała.

„W APK podwyższyliśmy prognozę PKB na 2019 r. z 3,8 proc. do 4 proc.” – dodała.

pat/tus/osz/

Artykuły powiązane


Popularne artykuły

test