Miedź w Szanghaju różnie zareagowała po ogłoszeniu cięcia VAT w Chinach

15.03.2019
Miedź na giełdzie metali w Szanghaju różnie zareagowała po ogłoszeniu przez Chiny cięcia podatku VAT dla przedsiębiorców od 1 kwietnia. Metal staniał o 1,4 proc. do 48.620 junaów za tonę, w kontraktach na kwiecień – informują maklerzy. Kontrakty na maj były wyceniane w Szanghaju niemal bez zmian – w granicach 49.070 juanów za tonę miedzi, …

Miedź na giełdzie metali w Szanghaju różnie zareagowała po ogłoszeniu przez Chiny cięcia podatku VAT dla przedsiębiorców od 1 kwietnia. Metal staniał o 1,4 proc. do 48.620 junaów za tonę, w kontraktach na kwiecień – informują maklerzy. Kontrakty na maj były wyceniane w Szanghaju niemal bez zmian – w granicach 49.070 juanów za tonę miedzi, a na czerwiec – zyskały 0,2 proc. do 49.190 juanów/t, po zniżce wcześniej o 0,9 proc. Na giełdzie Comex w Nowym Jorku miedź drożeje o 0,61 proc. do 2,9055 USD za funt.

Premier Chin Li Keqiang ogłosił w piątek – na zakończenie Narodowego Kongresu Ludowego w Pekinie – termin obniżenia podatku VAT dla przedsiębiorców – to 1 kwietnia br. Rząd zobowiązał się do obniżenia VAT o 3 pkt. procentowe, co ma przynieść korzyści chińskim przedsiębiorcom.

Traderzy wyceniają niskie ceny miedzi do końca roku, bo spadną koszty rafinacji miedzi i innych metali przemysłowych.

aj/ ana/

Artykuły powiązane


Popularne artykuły

test