Katarzyna Basiak-Gała, dyrektor o/o w Krakowie: Gratka nie tylko dla kolekcjonerów

Katarzyna Basiak-Gała, dyrektor o/o w Krakowie: Gratka nie tylko dla kolekcjonerów

Krakowski Salon Ekonomiczny NBP, Sala Narodowego Banku Polskiego (©NBP)

„To już trzecia moneta z serii Wielkie aktorki. Seria ta cieszy się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko środowisk kolekcjonerskich, ale również artystycznych. (…) Cieszy nas ogromnie, że monet związanych z Krakowem i Małopolską jest wiele. (…) Spośród kilkudziesięciu tysięcy monet eksponowanych w Krakowskim Salonie Ekonomicznych właśnie te z wizerunkami aktorek wzbudzają największe zainteresowanie gości zagranicznych” – mówiła dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Krakowie na temat monety z wizerunkiem Gabrieli Zapolskiej.

(Meloradio, 26.10.2021)

Krakowski Salon Ekonomiczny NBP, Sala Narodowego Banku Polskiego (©NBP)

Artykuły powiązane

Newton: obrońca dobrych monet

Kategoria: Analizy
Isaac Newton przysłużył się sadownictwu, wyjaśniając, dlaczego dojrzałe jabłka same zrywają się z gałęzi. Mąż był to bardzo wielki, bo to nie koniec zasług – miał je również na polu monetarnym – walczył z fałszerzami, także za pomocą ząbków, a najlepszego fałszerza - powiesił.
Newton: obrońca dobrych monet

Bilans a wynik finansowy NBP

Kategoria: Analizy
Bank centralny postrzegany jest głównie przez pryzmat celów i zadań, jakie wykonuje, określających jego funkcje pełnione w gospodarce. Rzadziej jednak patrzy się na niego, jak na jednostkę gospodarczą, której działalność jest widoczna w bilansie, a jej efekty odzwierciedlone w jego rachunku zysków i strat.
Bilans a wynik finansowy NBP