Andrzej Barcikowski: ! NIE UŁATWIAJ PRACY HAKEROM

Andrzej Barcikowski: ! NIE UŁATWIAJ PRACY HAKEROM

Hakerskie metody uzyskania dostępu do naszych kont

Brute force to jedna z najpowszechniej używanych, prostych i niestety skutecznych metod hakerskich, stosowanych dla uzyskania dostępu do naszych kont. Co zrobić, aby co najmniej utrudnić, a nawet uniemożliwić hakerom sukces?

Brute force to atak hakerski, polegający na złamaniu zabezpieczeń poprzez próbę odgadnięcia hasła do danej strony. Proces odbywa się poprzez zgadywanie odpowiednich kombinacji znaków umożliwiających dostęp do naszych kont.

Haker przy takim odgadywaniu korzysta oczywiście ze specjalnych aplikacji – botów, czyli programów zastępujących działanie człowieka przy symulacji haseł. Za pomocą stworzonego wcześniej skryptu próbuje dostać się do systemu, sprawdzając kolejne kombinacje znaków – aż do skutku. W ten sposób działania przestępcze są niejako hurtowe, na wielką skalę oraz zautomatyzowane. Często też zwieńczone sukcesem. (…)

NOWA TRYBUNA OPOLSKA, 16.09.2021, ANDRZEJ BARCIKOWSKI, str.: 4


Artykuły powiązane

Aplikacje mobilne banków: historia sukcesu

Kategoria: Raporty
Aplikacje mobilne banków pozwalają korzystać ze środków finansowych i usług bankowych w dowolnym czasie, przez 24 godziny na dobę. Właśnie ta cecha jest wskazywana przez posiadaczy kont osobistych jako najważniejsza przesłanka ich instalowania.
Aplikacje mobilne banków: historia sukcesu

Jak Polacy oceniają aplikacje mobilne banków

Kategoria: Raporty
Aplikacje mobilne banków instalowane na smartfonach zmieniły sposób sprzedaży usług bankowych. Użytkownicy doceniają możliwość realizacji usług bankowych przez 24 godziny na dobę, co nie znaczy, że nie mają zastrzeżeń do działania aplikacji.
Jak Polacy oceniają aplikacje mobilne banków