Opole. Nie daj się oszustowi! Uczniowie i seniorzy poznali sposoby na bezpieczeństwo w sieci

Opole. Nie daj się oszustowi! Uczniowie i seniorzy poznali sposoby na bezpieczeństwo w sieci

Na Uniwersytecie Opolskim odbyły się warsztaty poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Wzięli w nich udział uczniowie opolskich szkół podstawowych i licealnych, a także seniorzy z Opola.

Spotkania edukacyjne poprowadzili praktycy cyberbezpieczeństwa z Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

– Internet to wspaniałe narzędzie, które jednak może zniszczyć ludziom życie. Dlatego warto informować, jak poważne konsekwencje mogą nas spotkać, jeśli będziemy nieostrożni – mówi Bożena Kaleta, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

– Cieszę się, że tyle instytucji zdecydowało się zaangażować w tę akcję edukacyjną. Tylko wspólne działanie może przynieść wymierne korzyści. Codziennie odnotowujemy wiele przypadków oszustw w internecie, a przestępcy coraz lepiej próbują się ukrywać w przestrzeni wirtualnej. Chcemy, aby poprzez takie wydarzenia wzrastała świadomość ludzi – tłumaczy nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, komendant Wojewódzki Policji w Opolu. (…)

Opole. Nie daj się oszustowi! Uczniowie i seniorzy poznali sposoby na bezpieczeństwo w sieci

nto.pl


Artykuły powiązane

Zniewolony konsument na wolnym (?) rynku

Kategoria: Trendy gospodarcze
Zarówno studia literatury przedmiotu, jak i społeczno-gospodarcza rzeczywistość potwierdzają, że występowanie manipulacji i oszustw to nieodłączna cecha wolnego rynku. Wolny rynek jest bowiem wolny do wszystkiego, zarówno do oferowania dóbr użytecznych społecznie, jak i antydóbr, rynkowych śmieci i sztucznego kreowania potrzeb.
Zniewolony konsument na wolnym (?) rynku

Technologie i pandemia zwiększają skalę oszustw w sieci

Kategoria: Analizy
Cyfrowe technologie coraz częściej stają się narzędziem w przeprowadzaniu wyrafinowanych ataków na instytucje i osoby prywatne. Pandemia i lockdown jeszcze bardziej je nasiliły. Wiele firm ciągle jest słabo przygotowanych i nie jest w stanie się chronić przed cyberatakami.
Technologie i pandemia zwiększają skalę oszustw w sieci