Piotr Szpunar, dyrektor DAiBE: Nie ma powodów do rewizji prognozy wzrostu PKB z marcowej projekcji

Piotr Szpunar, dyrektor DAiBE: Nie ma powodów do rewizji prognozy wzrostu PKB z marcowej projekcji

Piotr Szpunar (fot. W. Dąbkowski, NBP)

Nie ma powodów do rewizji prognozy wzrostu PKB z marcowej projekcji – napisał w artykule dla portalu Obserwatorfinansowy.pl dyrektor Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP Piotr Szpunar.

„Zgodnie z marcową projekcją inflacji i PKB, tempo wzrostu gospodarczego w 2022 roku ma wynieść 4,4 proc., a w kolejnych latach kształtować się w okolicach 3 proc. Nie ma na razie powodów do istotnej rewizji tych przewidywań” – napisał Szpunar.

(PAP Biznes, map/ ana, 2022-04-29 07:55, Warszawa)

Piotr Szpunar (fot. W. Dąbkowski, NBP)

Artykuły powiązane

Gallina Vincelette, dyrektor Banku Światowego na UE, o polskiej gospodarce i NBP

Kategoria: Wideo
Niezwykle ważne jest bezprecedensowe wsparcie, jakiego władze udzieliły w celu ochrony dochodów, ochrony miejsc pracy. Należy docenić rolę zarówno NBP, jak i rządu – powiedziała Gallina Vincelette, dyrektor Banku Światowego na Unię Europejską, dla portalu „Obserwator Finansowy”. Dodała, że trend ożywienia gospodarczego w Polsce w 2021 roku utrzyma się w latach 2022–2023, a wzrost pozostanie na poziomie około 4,5–4,7 proc. w ciągu najbliższych kilku lat.
Gallina Vincelette, dyrektor Banku Światowego na UE, o polskiej gospodarce i NBP

MFW: wyższe prognozy wzrostu i duża niepewność

Kategoria: Analizy
Trwające w tym tygodniu wiosenne, wirtualne spotkania Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego przyniosły dobre wiadomości dotyczące prognoz globalnego wzrostu gospodarczego. Jednocześnie wskazano na ryzyka związane z wychodzeniem świata z kryzysu pandemicznego.
MFW: wyższe prognozy wzrostu i duża niepewność

Od wysokiego wzrostu do wzrostu wysokiej jakości

Kategoria: Trendy gospodarcze
Chińska Akademia Nauk  Społecznych (Chinese Academy of Social Science – CASS), która jest najbardziej renomowanym think tankiem Państwa Środka, zainaugurowała w 2013 r. z własnych środków publikację serii książkowej w bardzo cenionym holenderskim wydawnictwie naukowym Brill, dystrybuowanym równolegle w Europie (Leiden) oraz USA (Boston).
Od wysokiego wzrostu do wzrostu wysokiej jakości