Henryk Wnorowski z RPP: Rząd prowadzi bardzo ekspansywną politykę fiskalną, więc NBP nie ma innego wyjścia niż podwyższanie stóp procentowych

Henryk Wnorowski z RPP: Rząd prowadzi bardzo ekspansywną politykę fiskalną, więc NBP nie ma innego wyjścia niż podwyższanie stóp procentowych

„Od dłuższego czasu, także teraz, mamy do czynienia z bardzo ekspansywną polityką fiskalną. Najkrócej można powiedzieć, że (…) rząd dosypuje pieniędzy do gospodarki, w różnej formule. A większa podaż pieniądza zawsze działa proinflacyjnie. W związku z tym, Narodowy Bank Polski tak naprawdę nie za bardzo ma inne wyjście, nie ma innego wyjścia tylko zacieśnia politykę monetarną” – powiedział Wnorowski.

(PAP Biznes, tus/ asa/, 2022-06-01 15:14, Białystok)


Artykuły powiązane

Kalendarium Wschodnie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Poniżej w plikach pdf odpowiadających wybranym datom publikujemy Kalendarium Wschodnie. Jest to kalendarium istotnych wydarzeń gospodarczych z obszaru Rosji i Ukrainy opartych na najciekawszych informacjach z mediów działających w tych krajach.
Kalendarium Wschodnie

Analizy Wschodnie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Poniżej przedstawiamy najciekawsze fragmenty tekstów analitycznych opublikowanych w mediach ukraińskich w ostatnich dniach.
Analizy Wschodnie

EBC modyfikuje strategię - z wciąż ekspansywną polityką w tle

Kategoria: Analizy
O tym spotkaniu mówiono z dużym wyprzedzeniem. Najczęściej padało określenie "konklawe". Niektórzy mówili o wydarzeniu, w czasie którego znana firma odkrywa tajniki długo wyczekiwanego nowego modelu swojego flagowego produktu. Jaka jest więc nowa odsłona strategii EBC?
EBC modyfikuje strategię - z wciąż ekspansywną polityką w tle