Henryk Wnorowski z RPP: Sierpniowe dane istotne dla wrześniowej decyzji RPP, realne zatrzymanie się stopy proc. na poziomie 6-7 proc.

Henryk Wnorowski z RPP: Sierpniowe dane istotne dla wrześniowej decyzji RPP, realne zatrzymanie się stopy proc. na poziomie 6-7 proc.

[…] „Członek RPP zapytany w telewizji Biznes24, czy podwyżki stóp procentowych mogą zakończyć się na poziomie 7–7,5 proc.: „Oczywiście, może tak być. Kilka miesięcy wcześniej powiedziałem, że możemy zatrzymać się gdzieś między 6 a 7 proc. i to się wydaje całkiem realne. Oczywiście czekamy z niecierpliwością i jakimś drobnym niepokojem na odczyty sierpniowe, które pozwolą nam do końca wyrobić opinię jak będziemy się zachowywać w trakcie wrześniowego posiedzenia decyzyjnego Rady Polityki Pieniężnej” – powiedział w telewizji Biznes24 członek RPP.

(PAP Biznes, pat/ ana/, 2022-08-16 08.38, Warszawa)


Artykuły powiązane

Kalendarium Wschodnie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Poniżej w plikach pdf odpowiadających wybranym datom publikujemy Kalendarium Wschodnie. Jest to kalendarium istotnych wydarzeń gospodarczych z obszaru Rosji i Ukrainy opartych na najciekawszych informacjach z mediów działających w tych krajach.
Kalendarium Wschodnie

Analizy Wschodnie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Poniżej przedstawiamy najciekawsze fragmenty tekstów analitycznych opublikowanych w mediach ukraińskich w ostatnich dniach.
Analizy Wschodnie

Skąd się biorą ujemne realne stopy procentowe?

Kategoria: Analizy
Ujemne poziomy realnych stóp procentowych są nie tyle efektem dyskrecjonalnych decyzji banków centralnych, co przede wszystkim wynikają ze zmian uwarunkowań gospodarczych. W ostatnich dekadach realne stopy procentowe na świecie systematycznie się obniżały i obecnie w większości gospodarek rozwiniętych, a także w wielu gospodarkach wschodzących – w tym w Polsce – są ujemne.
Skąd się biorą ujemne realne stopy procentowe?