Ludwik Kotecki z RPP: Inflacja w Polsce ustabilizuje się na poziomie 14-16 proc. w drugiej połowie roku

Ludwik Kotecki z RPP: Inflacja w Polsce ustabilizuje się na poziomie 14-16 proc. w drugiej połowie roku

Ludwik Kotecki, Członek RPP

„Wydaje mi się, że będziemy mieć pewną stabilizację inflacji, ale ona może być błędnie zinterpretowana jako koniec problemu, koniec wzrostu. Natomiast ja oczekuje, że na początku przyszłego roku inflacja nam znowu wystrzeli i to mogą być jeszcze wyższe poziomy” – powiedział Kotecki.

Zapytany, na jakim poziomie inflacja może stabilizować się w tym roku, członek RPP powiedział: „To będzie trochę wyższy poziom niż obecny. Mówimy dziś o 14 proc., pewnie zobaczymy zaraz 15 proc. Więc 14-16 proc. to jest ten poziom, który zobaczymy w drugiej połowie roku”. […]

 

(PAP Biznes, pat/ osz, 2022-06-13 08:01  Warszawa)

Ludwik Kotecki, Członek RPP

Artykuły powiązane

Inflacja w 2021 r. - spojrzenie na ceny sztywne

Kategoria: Trendy gospodarcze
Inflacja sztywnych cen z tymi składnikami CPI, których ceny nie zmieniają się często, jest obecnie szczególnie przydatna, ponieważ pomaga przy kontrolowaniu bieżących zmian cen względnych towarów i daje wskazówki na temat przewidywań.
Inflacja w 2021 r. - spojrzenie na ceny sztywne

Historia inflacji w XX wieku

Kategoria: Analizy
Nasza wiedza na temat historii inflacji jest powierzchowna. Często ogranicza się do wydarzeń mających miejsce jeszcze w starożytnym Rzymie, wielkich odkryć geograficznych oraz wybranych epizodów z XX w. Nie ułatwia to dyskusji na temat coraz bardziej dokuczliwej inflacji. Dlatego warto się przyjrzeć jej dziejom bliżej.
Historia inflacji w XX wieku