Czy Polki rodzą na Wyspach dużo częściej niż w Polsce?

Media podają, że Polki rodzą w Wielkiej Brytanii kilkakrotnie więcej dzieci niż w Polsce. Dane pokazują, że to mit - pisze Piotr Arak, analityk   Polityka Insight w analizie pt.: "Gdzie Polki rodzą dzieci".

Młode Polki rodzą w Wielkiej Brytanii tylko 15 proc. więcej dzieci niż w Polsce.

>>więcej można przeczytać TU

oprac.km


Tagi


Artykuły powiązane

Długofalowe skutki zamykania szkół

Kategoria: VoxEU
Badanie sugeruje, że zamykanie szkół i placówek świadczących opiekę nad dziećmi ma w dłuższym okresie znaczący negatywny wpływ na poziom kapitału ludzkiego i dobrobytu dotkniętych tym dzieci, a w szczególności dzieci z gospodarstw domowych o niższym statusie społeczno-ekonomicznym.
Długofalowe skutki zamykania szkół

Dużo szumu o chiński spis

Kategoria: Analizy
Najnowszy spis powszechny w Chinach wykazał największe od połowy XX w. spowolnienie przyrostu ludności. Wielu ekspertów wskazuje, że Państwo Środka ma coraz większy problem z demografią, co odczuje nie tylko chińska, ale też globalna gospodarka.
Dużo szumu o chiński spis

Zwolennicy progresywnych podatków częściej oszukują fiskusa

Kategoria: Raporty
Zwolennicy progresywnych podatków częściej oszukują fiskusa; niemieckie landy, w których w XIX w. równo dzielono ziemię między spadkobierców są dziś bogatsze niż te, w których całe gospodarstwo przejmował najstarszy syn. To tylko niektóre z wniosków z najnowszych ekonomicznych badań naukowych.
Zwolennicy progresywnych podatków częściej oszukują fiskusa