186 tys. nowych bezrobotnych w USA w ub. tyg. Konsensus: 205 tys.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 186 tys. – poinformował Departament Pracy USA. Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 205 tys. wobec 190 tys. poprzednio.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła zaś 1,675 mln w tygodniu, który skończył się 21 stycznia – podał resort pracy USA.

Analitycy oczekiwali 1,658 mln wobec notowanych poprzednio 1,655 mln, po korekcie z 1,657 mln. (PAP Biznes)

tus/ asa/


Artykuły powiązane

Rynki akcji państw Trójmorza - możliwa konsolidacja?

Kategoria: Analizy
Rynki akcji państw Trójmorza są mocno zróżnicowane. Większość z nich w ostatnich latach przeżywała stagnację, ale globalny wzrost zainteresowania akcjami wśród inwestorów indywidualnych może być szansą na ich rozwój. Czy pod wspólnym szyldem?
Rynki akcji państw Trójmorza - możliwa konsolidacja?

Rosja: ludzi mamy pod dostatkiem

Kategoria: Raporty
Jednym ze skutków rosyjskiej inwazji na Ukrainę będzie degradacja rosyjskiej gospodarki, nie tylko w wyniku zastosowania sankcji przez kraje zachodnie, ale z przyczyn wewnętrznych – prowadzenia wyniszczającej polityki demograficznej. Obecne władze Federacji Rosyjskiej w sposób ekstensywny, podobnie jak w okresie ZSRR, zarządzają nie tylko surowcami, ale również własnym społeczeństwem.
Rosja: ludzi mamy pod dostatkiem

Tak świetnie nie będzie wiecznie

Kategoria: Analizy
Polska jest w europejskiej czołówce pod względem sytuacji na rynku pracy. Mamy najwyższy poziom zatrudnienia w historii wolnej Polski i stopę bezrobocia, której może nam pozazdrościć większość krajów Unii Europejskiej. Teraz może być jednak pod górkę.
Tak świetnie nie będzie wiecznie