227,44 tys. pozwoleń na pracę dla cudzoziemców wydano w II pół. ’19

W II półroczu 2019 r. wydano 227,44 tys. pozwoleń na pracę dla cudzoziemców – podał resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

W I półroczu 2019 r. wydano 217,3 tys. pozwoleń, a w 2018 r. było to 328,77 tys.

W II półroczu 2019 r. liczba pracowników z Ukrainy, którzy otrzymali zezwolenia wyniosła 168,07 tys. W I półroczu 2019 r. było to 162,4 tys., a w 2018 r. 238,3 tys.

map/ana/


Artykuły powiązane

Złe skutki egoizmu gospodarczego

Kategoria: Trendy gospodarcze
Egoizm gospodarczy i proces dezintegracji UE wpłyną negatywnie na rozwój Polski – twierdzą autorzy wspólnego raportu DNB Bank Polska i PwC. Ich zdaniem skutki brexitu i wojny handlowej zapoczątkowanej przez USA będą najbardziej dotkliwe dla polskiego przetwórstwa przemysłowego oraz handlu.
Złe skutki egoizmu gospodarczego

Ukraina jest nie do zastąpienia w tranzycie gazu z Rosji

Kategoria: Analizy
Pod koniec roku wygasa 10-letnia umowa między Rosją i Ukrainą o tranzycie rosyjskiego gazu na rynki europejskie. Gazprom już w 2015 r. informował, że od 2020 r. będzie dostarczać gaz nowymi drogami. Jednak wszystko wskazuje na to, że Rosja będzie zmuszona przez 2-3 lata nadal przesyłać przez Ukrainę więcej niż połowę dotychczasowych dostaw.
Ukraina jest nie do zastąpienia w tranzycie gazu z Rosji

Zbadać i zadbać – ukraiński potencjał w Polsce

Kategoria: Zewnętrzni eksperci
Ukraińcy to dla Polski potencjał. Żeby nie zmarnować szans płynących z niespotykanej w najnowszej historii fali imigracji trzeba zadbać o integrację tych osób, a także wnikliwie badać ich sytuację, plany i strategię pobytu w Polsce – mówi dr hab. Paweł Kaczmarczyk, dyrektor Ośrodka Badań nad Migracjami UW.
Zbadać i zadbać – ukraiński potencjał w Polsce