BIEC: Wskaźnik Rynku Pracy w marcu 2023 r. spadł o 0,2 pkt

Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia, w marcu spadł w Polsce o 0,2 pkt do 65,4 pkt – podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

BIEC podaje, że od trzech miesięcy wskaźnik oscyluje wokół zbliżonych poziomów, a niewielkie wzrosty lub spadki mają wyłącznie charakter sezonowy.

„Zdecydowanie więc można prognozować na najbliższe miesiące stabilizację wielkości bezrobocia, bez wyraźnej tendencji ani do jego wzrostu, ani do spadku” – napisano w komentarzu do danych.

map/ gor/


Artykuły powiązane

Jak napięte są rynki pracy w Stanach Zjednoczonych?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Badanie wskazuje, że rynki pracy w Stanach Zjednoczonych są obecnie bardzo „ciasne” i prawdopodobnie jeszcze przez pewien czas przyczyniać się będą do utrzymania presji inflacyjnej.
Jak napięte są rynki pracy w Stanach Zjednoczonych?

O inflacji, rynku pracy i inwestycjach – jaki będzie rok 2023

Kategoria: Pracownicy NBP
Inflacja jest dzisiaj dużo trudniejsza do przewidzenia w krótkim okresie, kiedy mamy jeszcze do czynienia z konsekwencjami szoków energetycznych oraz skutkami napięć w sieciach dostaw. W dłuższym okresie, kiedy zaczynają już działać mechanizmy ekonomiczne, łatwiej przewidzieć, jak ukształtuje się inflacja. Zakładamy, że na początku roku inflacja rzeczywiście osiągnie swój szczyt z powodu realizacji podwyżek cen regulowanych – tłumaczy Jacek Kotłowski, zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP.
O inflacji, rynku pracy i inwestycjach – jaki będzie rok 2023

Wideo: O inflacji, rynku pracy i inwestycjach – jaki będzie rok 2023

Kategoria: Wideo
Inflacja jest dzisiaj dużo trudniejsza do przewidzenia w krótkim okresie, kiedy mamy jeszcze do czynienia z konsekwencjami szoków energetycznych oraz skutkami napięć w sieciach dostaw. W dłuższym okresie, kiedy zaczynają już działać mechanizmy ekonomiczne, łatwiej przewidzieć, jak ukształtuje się inflacja. Zakładamy, że na początku roku inflacja rzeczywiście osiągnie swój szczyt z powodu realizacji podwyżek cen regulowanych – mówi Jacek Kotłowski, zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP.
Wideo: O inflacji, rynku pracy i inwestycjach – jaki będzie rok 2023