Borys: W najbliższych 2-3 latach wzrost gosp. może ponad 5 proc.

W najbliższych 2-3 latach wzrost gospodarczy w Polsce może przekraczać 5 proc. – powiedział podczas czwartkowego forum SGH prezes PFR Paweł Borys. Dodał jednak, że wkrótce Polska może stanąć przed ryzykiem przegrzania gospodarki.

„Od kilku miesięcy mówimy o tym, że wzrost gospodarczy w najbliższych 2-3 latach może przekraczać 5 proc. (…) Możemy być krajem, który już w III kw. tego roku osiągnie poziom realnej aktywności gospodarczej na poziomie sprzed pandemii” – powiedział Borys.

Borys dodał, że wkrótce polska gospodarka może stać przed ryzykiem przegrzania.

„Za chwilę będziemy rozmawiali więcej o ryzyku przegrzania gospodarki. Mówi się, że to odbicie po pandemii będzie najszybszym odbiciem gospodarki po II Wojnie Światowej i będziemy szybko mówili o pewnych ryzykach nierównowag, które z tego wynikają” – powiedział.(PAP Biznes)

luk/ ana/


Artykuły powiązane

Czy pandemia COVID-19 długotrwale obniży produkt potencjalny?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Jak długo będą trwały skutki gospodarcze pandemii COVID-19? Czy ustaną one wraz z epidemią, czy będą utrzymywać się latami? W poniższym artykule postaram się ocenić, w jakim stopniu kryzys spowodowany pandemią może oddziaływać na produkt potencjalny w Polsce i na świecie.
Czy pandemia COVID-19 długotrwale obniży produkt potencjalny?