Dane o produkcji przemysłu we Francji w IV poniżej oczekiwań

Produkcja przemysłowa we Francji spadła w IV o 0,1 proc. mdm, podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 1,0 proc., po korekcie z +0,8 proc. – poinformował w komunikacie urząd statystyczny Insee.

Analitycy spodziewali się zwyżki produkcji przemysłowej mdm o 0,6 proc.

W ujęciu rok do roku produkcja przemysłowa wzrosła o 43,9 proc., podczas gdy poprzednio wzrosła o 14,4 proc., po korekcie z +13,7 proc. – podał Insee. Tu oczekiwano zwyżki o 44,9 proc.

aj/ osz/


Artykuły powiązane

Potencjał pracy zdalnej we Francji, skutki zamknięcia szkół

Kategoria: Raporty
Zamknięcie szkół i przedszkoli, a także powszechne apele o pozostanie w domu adresowane do wszystkich, którzy mogą pracować zdalnie, stawia nowe pytania o to, kto może wykonywać pracę z domu i jakie są skutki dla rynku pracy pozostawania dzieci w domu przez dłuższy okres.
Potencjał pracy zdalnej we Francji, skutki zamknięcia szkół

Opowieść o trzech kryzysach

Kategoria: Trendy gospodarcze
Pandemia COVID-19 doprowadziła do katastrofalnej zapaści w gospodarce światowej. Śledzimy ścieżkę tej zapaści i porównujemy ją z dwoma innymi, poważnymi kryzysami światowymi: Wielkim Kryzysem w latach 30. XX wieku i Wielką Recesją, wywołaną kryzysem bankowym w latach 2007-2008.
Opowieść o trzech kryzysach

Rynek farmaceutyczny w Europie Środkowej i Południowej stale rośnie

Kategoria: Analizy
Polskie firmy farmaceutyczne oferują wykwalifikowanych pracowników, niskie koszty pracy, know-how i rosnące doświadczenie. W 2017 r. Polska wytworzyła produkty farmaceutyczne o wartości 3,1 mld euro, co stawia ją na szóstym miejscu w Europie.
Rynek farmaceutyczny w Europie Środkowej i Południowej stale rośnie