Dworczyk, KPRM: Do końca I kw. możliwe zaszczepienie 3 mln osób

Jeżeli producenci szczepionek wywiążą się ze swoich deklaracji, to do końca I kw. 2021 r. możliwe będzie zaszczepienie ponad 3 mln osób – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

„Dzisiaj, deklarowana aktualnie liczba szczepionek dla Polski w I kw. to nieco ponad 8 mln. Jeżeli dystrybutorzy, producenci wywiążą się ze swoich zobowiązań, to by oznaczało, że będziemy mogli zaszczepić więcej niż 3 mln osób do końca I kw.” – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej Dworczyk.

Dworczyk powiedział, że do 7 marca rząd chce zakończyć proces szczepienia nauczycieli. Dodał, że to „orientacyjna data”.

Z kolei od 7 marca mają zacząć się szczepienia uzupełniające kadry medycznej.

Jak wynika z prezentacji, 15 marca mają rozpocząć się szczepienia osób przewlekle chorych, a 22 marca szczepienia służb mundurowych i osób w wieku 60-65 lat. (PAP Biznes)

pat/ tus/ ana/


Artykuły powiązane

Logistyka to wielkie wyzwanie dla kowidowych szczepień

Kategoria: Analizy
Zaszczepienie przeciw COVID-19 kilku miliardów osób na świecie będzie nie lada przedsięwzięciem logistycznym. Wyzwanie muszą unieść zarówno producenci szczepionek, jak i inne firmy z sektora farmaceutycznego, medycznego, a także przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne oraz rządy.
Logistyka to wielkie wyzwanie dla kowidowych szczepień

Chińczyk wspierany sztuczną inteligencją

Kategoria: Analizy
Wspomaganie pracy lekarzy i specjalistów przez sztuczną inteligencję to nie jest science fiction, ale realny plan Pekinu, który stawia na najnowsze rozwiązania technologiczne w medycynie.
Chińczyk wspierany sztuczną inteligencją

Artificial Intelligence is changing the financial system

Kategoria: Financial markets
Artificial Intelligence modifies the previously existing links between entities operating on the financial markets, introduces new competition rules, and plays an increasingly important role. Its potential poses a major challenge for the financial system.
Artificial Intelligence is changing the financial system