Eurostat: Stopa bezrobocia w V w Polsce i eurolandzie

Stopa bezrobocia w maju 2022 r. w Polsce i w strefie euro.

Stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w maju, według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 2,7 proc., tak jak w kwietniu – podał Eurostat.

Liczba bezrobotnych w maju wyniosła 468 tys., wobec 473 tys. w kwietniu.

Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskie, poinformował również w komunikacie, że stopa bezrobocia w strefie euro w maju 2022 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,6 proc. wobec 6,7 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 6,8 proc. Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 6,8 proc.

Przeciętna stopa bezrobocia w krajach UE wyniosła 6,1 proc., wobec 6,1 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 6,2 proc.

map/ asa/ aj/ gor/


Artykuły powiązane

Kalendarium Wschodnie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Poniżej w plikach pdf odpowiadających wybranym datom publikujemy Kalendarium Wschodnie. Jest to kalendarium istotnych wydarzeń gospodarczych z obszaru Rosji i Ukrainy opartych na najciekawszych informacjach z mediów działających w tych krajach.
Kalendarium Wschodnie

Jak napięte są rynki pracy w Stanach Zjednoczonych?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Badanie wskazuje, że rynki pracy w Stanach Zjednoczonych są obecnie bardzo „ciasne” i prawdopodobnie jeszcze przez pewien czas przyczyniać się będą do utrzymania presji inflacyjnej.
Jak napięte są rynki pracy w Stanach Zjednoczonych?

Analizy Wschodnie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Poniżej przedstawiamy najciekawsze fragmenty tekstów analitycznych opublikowanych w mediach ukraińskich w ostatnich dniach.
Analizy Wschodnie