Francja: Produkcja przemysłu w kwietniu wzrosła o 0,8 mdm

Produkcja przemysłowa we Francji wzrosła w kwietniu o 0,8 proc. mdm, podczas gdy miesiąc wcześniej spadła o 1,1 proc. – poinformował w komunikacie urząd statystyczny Insee.

Analitycy prognozowali +0,3 proc.

W ujęciu rok do roku produkcja przemysłowa wzrosła o 1,3 proc., podczas gdy poprzednio spadła o 0,1 proc. – podał Insee.

Analitycy prognozowali rdr +1,2 proc.

aj/ ana/


Artykuły powiązane

Francja nie uniknie pętli płacowo-cenowej

Kategoria: Polityka pieniężna
W strefie euro inflacja osiąga w ostatnich miesiącach poziomy nienotowane od początku istnienia Eurostatu (unijnego urzędu statystycznego). Francja wypada pod tym względem dobrze, ale i tak prawdopodobnie nie obędzie się bez pętli płacowo-cenowej, która może zaważyć na kwietniowych wyborach prezydenckich.
Francja nie uniknie pętli płacowo-cenowej

Ceny podniosły dynamikę polskiego handlu zagranicznego

Kategoria: Analizy
W II kwartale br. nastąpiło wyraźne przyspieszenie nominalnej dynamiki obrotów towarowych w polskim handlu zagranicznym, do czego przyczyniły się rosnące ceny transakcyjne.
Ceny podniosły dynamikę polskiego handlu zagranicznego

Wojna przyspieszy rozstanie z oparami przemysłu

Kategoria: Ekologia
Co czwarta z 36 mld ton emitowanego w świecie do atmosfery dwutlenku węgla powstaje w przemyśle. Emisje najtrudniej ograniczyć w produkcji stali, cementu i chemicznej. Istnieją już prototypowe rozwiązania, ale barierą są wysokie koszty. Wybuch wojny i sankcje mogą zmienić ten rachunek.
Wojna przyspieszy rozstanie z oparami przemysłu