GUS: Na koniec VIII w budowie było 880,5 tys. mieszkań, +6,1 proc. rdr

Na koniec sierpnia w budowie było 880,5 tys. mieszkań, o 6,1 proc. więcej niż przed rokiem – podał GUS. W lipcu w budowie było 875,6 tys. mieszkań.

Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w sierpniu 2021 r. wzrosła o 23,2 proc. rdr, a mdm spadła o 7,5 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny.

W okresie styczeń-sierpień deweloperzy przekazali do użytkowania 82,8 tys. mieszkań, o 6,6 proc. mniej rdr – podał GUS. Według GUS, deweloperzy oddali do użytkowania 58,1 proc. ogólnej liczby mieszkań.

map/ ana/ osz/


Artykuły powiązane

Mania mieszkaniowa zdarza się raz na pokolenie

Kategoria: Trendy gospodarcze
W 2007 r. ceny mieszkań nominalnie były takie jak teraz, ale nasze dochody o wiele niższe. Dlatego średnia pensja nie starczała nawet na 0,3 mkw. mieszkania, a dziś starczy jednak na 0,76 mkw. – mówi dr hab. Jacek Łaszek, profesor SGH i doradca w Departamencie Stabilności Finansowej NBP.
Mania mieszkaniowa zdarza się raz na pokolenie

Gordyjski węzeł mieszkaniowy

Kategoria: Analizy
Od wielu lat spada dostępność mieszkań dla mniej zamożnych warstw społecznych. Dotyka to także klasy średniej. Pandemia jeszcze bardziej pogłębi to zjawisko. Mimo licznych prób i wysiłków w zakresie budownictwa publicznego nie znaleziono trwałego rozwiązania, poza kilkoma wyjątkami.
Gordyjski węzeł mieszkaniowy

Europejskie miasta jutra wykorzystują system car sharingu

Kategoria: Analizy
Na całym świecie ludzie powoli, ale zdecydowanie zamieniają kluczyki do samochodu na aplikację telefoniczną. Jednym z najlepiej rokujących miast Europy pod względem wspólnego użytkowania samochodów jest Kraków.
Europejskie miasta jutra wykorzystują system car sharingu