Indeks Ifo w Niemczech w II wyniósł 92,4 pkt. – prognoza 90,5 pkt.

Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, wyniósł w lutym 92,4 pkt. wobec 90,3 pkt. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 90,1 pkt. – podał instytut Ifo w komunikacie.

Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 90,5 pkt.

Indeks oczekiwań wyniósł 94,2 pkt. wobec 91,5 pkt. miesiąc wcześniej, po korekcie z 91,1 pkt. Analitycy prognozowali 91,7 pkt.

Wskaźnik ocen obecnej sytuacji wyniósł zaś 90,6 pkt. wobec 89,2 pkt. poprzednio – podał Ifo. Tu analitycy szacowali 89,1 pkt.

Badanie Ifo obejmuje 9 tys. niemieckich firm z różnych branż, w tym produkcji, usług i budownictwa.

aj/ asa/


Artykuły powiązane

Niemoc Niemiec potrwa do wiosny

Kategoria: Oko na gospodarkę
Zima zwykle zaskakuje drogowców, ale prognostów w ostatnim półroczu zaskoczyło lato. Po pierwszym szoku, jakim był na wiosnę wybuch pandemii, skala odbicia w III kwartale skłoniła ekonomistów do rewizji prognoz w górę. Taki scenariusz realizował się w wielu krajach na świecie, także w Niemczech.
Niemoc Niemiec potrwa do wiosny

Niemiecki sektor bankowy w szponach niskiej rentowności

Kategoria: Analizy
Niemieckie banki cierpią z powodu niskiej rentowności i wysokich kosztów działania. Pandemia i związany z nią wzrost ryzyka kredytowego utrudni im odbudowę wartości i zmusi do przebudowy modeli biznesowych i dalszych cięć w zatrudnieniu.
Niemiecki sektor bankowy w szponach niskiej rentowności

Lepsze perspektywy dla gospodarki niemieckiej

Kategoria: Trendy gospodarcze
Gospodarka niemiecka boryka się z najpoważniejszą recesją w historii powojennej, ale pandemia koronawirusa dotknęła ją w mniejszym stopniu niż inne duże gospodarki europejskie. Jednocześnie perspektywy ekonomiczne Niemiec stają się optymistyczne.
Lepsze perspektywy dla gospodarki niemieckiej