Indeks nastrojów konsumentów we Francji w X: 99 pkt. Prognoza: 101

We Francji nastroje konsumentów okazały się słabsze od rynkowych prognoz. Wskaźnik nastrojów wyniósł w październiku 99 pkt., wobec 101 pkt. miesiąc wcześniej, po korekcie ze 102 pkt. – podał w komunikacie instytut statystyczny Insee. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 101 pkt.

Francuzi są większymi pesymistami co do swojej sytuacji finansowej – wskaźnik prognoz dot. finansów wyniósł w X -7 pkt. wobec -3 pkt. miesiąc wcześniej.

Słabsze są nastroje dotyczące oszczędzania – indeks wyniósł tu 3 pkt. wobec 12 pkt. we IX.

Gorsze są też oceny perspektyw możliwości zakupowych Francuzów – to -13 pkt. wobec -11 pkt. we IX. (PAP Biznes)

aj/ ana/


Artykuły powiązane

Wymuszone oszczędności w okresie pandemii

Kategoria: Analizy
Okresom kryzysów gospodarczych towarzyszy przeważnie wzrost stopy oszczędności gospodarstw domowych. Jest to głównie efekt działań przezornościowych. Przypadek pandemii pokazuje, że mamy również do czynienia z oszczędności wymuszonymi, a sam wzrost wartości depozytów gospodarstw domowych to w dużym stopniu efekt zmian w strukturze ich oszczędności.
Wymuszone oszczędności w okresie pandemii

Niedola wyniosła się z Polski

Kategoria: Analizy
Pewien interesujący wskaźnik powstał dzięki poczuciu humoru jego twórcy - amerykańskiego ekonomisty Arthura Okuna. Mowa o indeksie dyskomfortu, nazwanego później wskaźnikiem niedoli. 30 lat temu polska niedola była wielka, dziś prawie nie ma po niej śladu.
Niedola wyniosła się z Polski

Słabnie rentowność sektora bankowego we Francji

Kategoria: Analizy
Francuski sektor bankowy opiera się na modelu bankowości uniwersalnej, a w jego strukturze istotną rolę odgrywa kilka wielkich grup bankowych o międzynarodowym znaczeniu.
Słabnie rentowność sektora bankowego we Francji