Kościński: Ewentualne lockdowny raczej lokalne, bez większego wpływu na gospodarkę

Ewentualne lockdowny, spowodowane czwartą falą pandemii COVID-19, powinny być raczej lokalne, bez większego wpływu na gospodarkę – powiedział minister finansów Tadeusz Kościński podczas kongresu Impact’21 w Poznaniu. Dodał, że nie spodziewa się, aby niezbędne były dodatkowe środki na walkę z pandemią.

„Mamy czwartą falę pandemii, dziś mieliśmy znaczący skok – ponad 8 tys. zachorowań – ale nie spodziewam się, żeby był jakiś powód do dużego lockdownu, to będą pewnie lokalne lockdowny, czyli nie będą miały dużego wpływu na gospodarkę. Myślę, że koszty z powodu pandemii, dodatkowe tarcze, nie spodziewam się, że będziemy potrzebowali w tym roku. Przejdziemy przez czwartą falę z punktu widzenia gospodarczego, finansów publicznych nie nagorzej” – powiedział Kościński.

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce stwierdzono w ciągu doby łącznie 8.361 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z powodu Covid-19 zmarły 133 osoby. (PAP Biznes)

pat/ osz/


Artykuły powiązane

Wpływ lockdownu na wyniki gospodarcze Wielkiej Brytanii

Kategoria: Trendy gospodarcze
W najnowszym badaniu panelowym CfM, większość uczestników uznała, że lockdowny przyniosły ograniczone szkody gospodarce Wielkiej Brytanii w porównaniu ze szkodami, które pandemia spowodowałaby, gdyby nie była powstrzymywana.
Wpływ lockdownu na wyniki gospodarcze Wielkiej Brytanii

Czy pandemia COVID-19 długotrwale obniży produkt potencjalny?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Jak długo będą trwały skutki gospodarcze pandemii COVID-19? Czy ustaną one wraz z epidemią, czy będą utrzymywać się latami? W poniższym artykule postaram się ocenić, w jakim stopniu kryzys spowodowany pandemią może oddziaływać na produkt potencjalny w Polsce i na świecie.
Czy pandemia COVID-19 długotrwale obniży produkt potencjalny?