Kwieciński: Priorytetem stabilność finansów publicznych

20.09.2019

Utrzymanie stabilnych finansów publicznych i sprawnej administracji to priorytety ministerstwa finansów – powiedział Jerzy Kwieciński, który 20 września 2019 r. został powołany na ministra finansów, inwestycji i rozwoju. Dodał, że zadania przed którymi stoi resort finansów to m. in. skierowanie projektu budżetu na 2020 r. do prac Sejmu i wyznaczenie planów resortu na kolejne lata.

„Przede wszystkim będę chciał zapewnić stabilność dla finansów publicznych. Chcę, żeby te finanse pracowały dla gospodarki i dla ludzi” – minister finansów, inwestycji i rozwoju.

„Chcę zapewnić, żeby administracja była sprawna i przyjazna dla obywateli. Chce też sprawić, żeby otoczenie dla działalności gospodarczej było przyjazne” – dodał.

Wśród zadań stojących przed resortem finansów Kwieciński wymienił m.in. przyjęcie przez rząd projektu ustawy budżetowej na 2020 r. i skierowanie go do prac Sejmu.

„Jeśli chodzi o zadania, to przede wszystkim doprowadzenie do przyjęcia budżetu, najpierw przez rząd, i skierowanie do prac sejmowych. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu to się uda” – powiedział.

„Zadaniem będzie również podsumowanie pracy ministerstwa w całej kadencji rządowej. Chcę wyraźnie powiedzieć, że moja praca będzie kontynuacją pracy moich poprzedników” – dodał.

Nowy minister finansów zaznaczył też, że kolejnym zadaniem będzie przygotowanie planów na następne kadencje. „Kolejnym zadaniem będzie przygotowanie planów na przyszłość, na kolejne lata, na kolejne kadencje rządowe, będę starał się jak najwięcej takich elementów wprowadzić” – powiedział.

Zapytany o odejście od planów zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS Kwieciński powiedział, że „nad tym będziemy się zastanawiali jeszcze, co najmniej przez weekend”.

pat/asa/

Artykuły powiązane