Liczba nowych bezrobotnych w USA w ub. tyg. więcej niż oczekiwano

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 965 tys. – poinformował Departament Pracy USA w komunikacie. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 795 tys. wobec 784 tys. poprzednio, po korekcie z 787 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła zaś 5,271 mln w tygodniu, który skończył się 9 stycznia – podał resort pracy USA. Analitycy oczekiwali 5,061 mln wobec notowanych poprzednio 5,072 mln.

kkr/ ana/


Artykuły powiązane

BIEC: Rynek pracy pod presją ograniczeń podażowych

Kategoria: Raporty
Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia w lutym zmalał – informuje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Tendencja spadkowa trwa już pięć miesięcy, ale w lutym skala spadku była ponad dwukrotnie mniejsza niż w styczniu.
BIEC: Rynek pracy pod presją ograniczeń podażowych

Najbardziej zagrożeni na liście płac

Kategoria: Oko na gospodarkę
Z 6,4 proc. w marcu do 6,6 proc. w kwietniu wzrosła stopa bezrobocia w krajach Unii Europejskiej. Komisja Europejska w swojej najnowszej prognozie przewiduje, że sięgnie ona w tym roku 9,0 proc. Mniej optymistyczne prognozy mówią, że skutki pandemii dla rynku pracy będą jednak o wiele większe.
Najbardziej zagrożeni na liście płac

Nowe miejsca pracy uratują gospodarkę Ukrainy?

Kategoria: Analizy
Ukraiński rząd zapowiedział stworzenie setek tysięcy miejsc pracy w drogownictwie, sferze socjalnej, komunalnej i budżetowej, które mają pozwolić Ukraińcom utrzymać się w czasie kwarantanny i dadzą impuls rozkręcający zatrzymaną pandemią gospodarkę.
Nowe miejsca pracy uratują gospodarkę Ukrainy?