MF ma sfinansowane 91 proc. potrzeb na 2017 rok

Po środowym przetargu zamiany MF ma sfinansowane 91 proc. potrzeb pożyczkowych na 2017 rok – poinformował resort finansów w komunikacie.

„Po dzisiejszym (25 października) przetargu stopień sfinansowania tegorocznych potrzeb pożyczkowych (szacowanych na podstawie przewidywanego wykonania z projektu ustawy budżetowej na 2018 r.) wynosi 91 proc.” – napisano.

MF sprzedało w środę obligacje OK0720, WZ1122, PS0123, WZ0126, DS0727 oraz WS0447 za łącznie 8 mld zł przy popycie 11,78 mld zł.


Artykuły powiązane

O tym, jak popyt napędza wzrost gospodarczy

Kategoria: Trendy gospodarcze
Polityka publiczna skierowana na pobudzenie wzrostu gospodarczego powinna uwzględniać nie tylko dynamikę produktywności i działań badawczych na poziomie przedsiębiorstw, ale także zmiany w popycie.
O tym, jak popyt napędza wzrost gospodarczy

Uszczelnianie bezpiecznej przystani na wypadek kolejnej nawałnicy

Kategoria: Analizy
Fed nie schodzi z czołówek prasy. Słowo tapering jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Znacznie mniej mówi się jednak o zmianach w polityce operacyjnej. A szkoda, bo Fed powołał ważne narzędzie w postaci SRF (standing repo facility). Reperkusje tej decyzji mogą być dużo większe niż wzbudzającego strach taperingu.
Uszczelnianie bezpiecznej przystani na wypadek kolejnej nawałnicy

Rok burzliwego transportu morskiego

Kategoria: Analizy
Pandemia koronawirusa silnie uderzyła w 2020 roku w światowy rynek logistyki. Niektóre skutki będą odczuwalne jeszcze przez kilka miesięcy tego roku, inne – nawet przez kilka lat. Mogą się zmienić łańcuchy dostaw, czyli może ulec korekcie produkcja przemysłowa na świecie.
Rok burzliwego transportu morskiego