MF: W VI 2020 r. sprzedaż obligacji detalicznych wyniosła 1,25 mld zł

Sprzedaż obligacji detalicznych w czerwcu 2020 r. wyniosła 1251 mln zł wobec 886 mln zł w maju 2020 r. – podało Ministerstwo Finansów.

Resort finansów podał, że największą popularnością cieszyły się obligacje 3-miesięczne. Nabywcy indywidualni przeznaczyli na ich zakup kwotę 537,8 mln zł (43 proc. udział w strukturze sprzedaży). Zainteresowaniem cieszyły się również obligacje 4-letnie (33 proc.) i 2-letnie (16 proc.). W dalszej kolejności oszczędzający wybierali obligacje 10-letnie (7 proc.) i 3-letnie (1 proc.).

Łączna sprzedaż w pierwszym półroczu 2020 r. r. wyniosła 14,72 mld zł.

pat/gor/


Artykuły powiązane

Juan i złoto nie zastąpią dolara w rosyjskiej gospodarce

Kategoria: Analizy
Sankcje oraz ciągła groźba ich pogłębienia skłoniły Rosję do rozpoczęcia procesu zmniejszania zależności i skali powiązań gospodarki z dolarem. Ale mimo wielu zabiegów, dolar rosyjskiej gospodarki szybko nie opuści.
Juan i złoto nie zastąpią dolara w rosyjskiej gospodarce

Mniej na jedzenie, więcej na ubrania i rekreację

Kategoria: Oko na gospodarkę
Ponad 47 mld euro – w przeliczeniu – wydali Polacy w 2018 r. na wyżywienie i napoje bez alkoholu. Udział jedzenia w wydatkach, podobnie jak w całej Unii Europejskiej, systematycznie maleje. Od odpowiedzi na pytanie: ile rodzina wyda na jedzenie, nie mniej interesujące jest: ile przeznaczy na ubrania lub rozrywkę.
Mniej na jedzenie, więcej na ubrania i rekreację