MR: W V produkcja budowlano-montażowej na poziomie z IV

W maju 2020 r. wyniki produkcji budowlano-montażowej utrzymają się na poziomie z kwietnia 2020 r. – napisali analitycy Ministerstwa Rozwoju w komentarzu do danych Głównego Urzędu Statystycznego.

GUS podał, że produkcja budowlano-montażowa w kwietniu 2020 r. spadła o 0,9 proc. rdr, a w porównaniu z marcem 2020 r. wzrosła o 2,3 proc. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się spadku produkcji budowlano-montażowej w kwietniu 2020 r. rdr o 1,2 proc., a mdm wzrostu o 1,5 proc.

„Kwietniowe wyniki produkcji budowlano-montażowej wykazały, że branża znalazła się pod negatywnym wpływem sytuacji epidemicznej w kraju, jednak w ograniczonym zakresie. Decydujący wpływ na słabsze od oczekiwań wyniki miał spadek w obszarze budowy budynków, co można wiązać z głębokim zamrożeniem aktywności gospodarczej, jakie miało miejsce w kwietniu oraz możliwym wpływem ograniczonej podaży siły roboczej” – napisano.

„Oczekujemy, że w maju 2020 r. wyniki produkcji budowlano-montażowej utrzymają się na poziomie zbliżonym do notowanych w kwietniu 2020 r.” – dodano.

map/asa/


Artykuły powiązane

Jaką cenę za koronawirusa zapłacą kraje nadbałtyckie?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Kraje nadbałtyckie stopniowo zaczęły wycofywać się z ograniczeń, jakie nałożyły w marcu 2020 r. w odpowiedzi na wybuch pandemii COVID-19. Ale oczywiste jest, że ich gospodarki, poważnie dotknięte kryzysem, mają przed sobą długą drogę do ożywienia.
Jaką cenę za koronawirusa zapłacą kraje nadbałtyckie?

Pięć lat rosyjskich sankcji – kto zyskał, kto stracił

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rosyjskie embargo miało być z jednej strony „karą” dla zachodnich eksporterów za sankcje przeciwko Rosji, z drugiej zaś narzędziem wspierania rodzimej produkcji. W obu tych wymiarach Rosja nie odnotowała sukcesu.
Pięć lat rosyjskich sankcji – kto zyskał, kto stracił

Produkcja ropy musi spadać, aby rynek odzyskał równowagę

Kategoria: Analizy
Pomimo podpisania przez członków grupy OPEC+ nowego porozumienia o redukcji wydobycia ropy naftowej w wysokości około 10 proc. światowej produkcji (około 9,7 mln b/d), kryzys na rynku surowca pogłębia się.
Produkcja ropy musi spadać, aby rynek odzyskał równowagę