MZ: 99,1 proc. nowych zakażeń COVID-19 u osób niezaszczepionych

Od końca stycznia 99,1 proc. nowych zakażeń Covid-19 stwierdzono u osób niezaszczepionych – powiedział w trakcie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Jeżeli weźmiemy cały okres od końca stycznia, gdy mieliśmy już drugie szczepienie podawane pierwszym pacjentom, to jeżeli chodzi o nowe zakażenia, to udział osób, które były zaszczepione i są zakażone to jedynie 0,9 proc., czyli 99,1 proc. nowych zakażeń to są ludzie niezaszczepieni” – powiedział Niedzielski.

„Jeżeli też spojrzymy na zgony od okresu styczniowego, to udział osób, które zostały zaczepione, a umarły na skutek Covid wynosi 1,8 proc.” – dodał.

Niedzielski poinformował, że w bieżącym tygodniu dzienna liczba osób zakażonych może przekroczyć 1 tys.

tus/ osz/


Artykuły powiązane

Czy pandemia COVID-19 długotrwale obniży produkt potencjalny?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Jak długo będą trwały skutki gospodarcze pandemii COVID-19? Czy ustaną one wraz z epidemią, czy będą utrzymywać się latami? W poniższym artykule postaram się ocenić, w jakim stopniu kryzys spowodowany pandemią może oddziaływać na produkt potencjalny w Polsce i na świecie.
Czy pandemia COVID-19 długotrwale obniży produkt potencjalny?

Jak ludzie reagują na rzadkie zdarzenia?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Nasze wyniki empiryczne sugerują, że w przypadku COVID-19, ludzie reagują w sposób współmierny do zagrożeń, na jakie są narażeni. Fakt, że w obliczu takich wydarzeń ludzie zachowują się – ogólnie rzecz biorąc – racjonalnie, nie oznacza jednak, że w czasie obecnej pandemii nie ma żadnej roli dla interwencji państwowej.
Jak ludzie reagują na rzadkie zdarzenia?