NBP: Deficyt na rachunku bież., zadłużenie zagr. brutto Polski

Deficyt na rachunku bieżącym po II kwartale 2022 r. wyniósł 4726 mln euro wobec deficytu 7402 mln euro w I kw., po korekcie – podał Narodowy Bank Polski.

Narodowy Bank Polski podał też, że zadłużenie zagraniczne brutto Polski wzrosło w II kw. 2022 r. do 334 636 mln euro z 326 733 mln euro w I kw. 2022 r.

Zadłużenie sektora rządowego wzrosło do 86 208 mln euro z 84 482 mln euro.

Zadłużenie pozostałych sektorów wzrosło do 77 766 mln euro z 74 800 mln euro.

pat/ asa/ map/


Artykuły powiązane

Kalendarium Wschodnie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Poniżej w plikach pdf odpowiadających wybranym datom publikujemy Kalendarium Wschodnie. Jest to kalendarium istotnych wydarzeń gospodarczych z obszaru Rosji i Ukrainy opartych na najciekawszych informacjach z mediów działających w tych krajach.
Kalendarium Wschodnie

Analizy Wschodnie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Poniżej przedstawiamy najciekawsze fragmenty tekstów analitycznych opublikowanych w mediach ukraińskich w ostatnich dniach.
Analizy Wschodnie

Globalna płynność i zadłużenie dolarowe przedsiębiorstw

Kategoria: VoxEU
Od czasu światowego kryzysu finansowego emisja obligacji dolarowych przez przedsiębiorstwa spoza USA zdominowała rynek długu zagranicznego. W wielu gospodarkach wschodzących wzrost dźwigni finansowej oraz niedopasowania walutowego przyczynił się do wzrostu ryzyka niewypłacalności przedsiębiorstw, stwarzając zagrożenia dla bilansów lokalnych banków.
Globalna płynność i zadłużenie dolarowe przedsiębiorstw