NBP: Prezentacja online lipcowej projekcji inflacji 17.07 o 10.00

NBP w piątek, 17 lipca 2020 r. o godz. 10.00, zorganizuje prezentację online „Raportu o inflacji – lipiec 2020″ wraz z projekcją inflacji i PKB – podał Narodowy Bank Polski w komunikacie. To pierwsza publiczna konferencja NBP od ponad 4 miesięcy.

„Biuro Prasowe NBP zaprasza dziennikarzy i analityków na konferencję: prezentacja projekcji inflacji i PKB z +Raportu o inflacji – lipiec 2020+, która odbędzie się w formule on-line w piątek, 17 lipca 2020 r. o godz. 10.00” – napisano w komunikacie.

Sam raport zostanie opublikowany w piątek, 17 lipca 2020 r. o godz. 9.00 na stronie internetowej NBP.

W związku ze stanem epidemii COVID-19, spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej NBP bez obecności na miejscu gości z zewnątrz.

Przed i w trakcie trwania konferencji będzie można kierować do banku pytania.

Ostatnia publiczna konferencja Narodowego Banku Polskiego miała miejsce 9 marca – była prezentacja marcowej projekcji NBP.

tus/ana/


Artykuły powiązane

Perspektywy gospodarki w lipcowej projekcji inflacji i PKB

Kategoria: Pracownicy NBP
Na początku lipca NBP opublikował projekcję inflacji i PKB. Co pokazuje najnowsza projekcja i jakie są perspektywy polskiej gospodarki - mówi Piotr Szpunar, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP.
Perspektywy gospodarki w lipcowej projekcji inflacji i PKB

Spowolnienie w strefie euro mocno nie zaszkodzi Polsce

Kategoria: Trendy gospodarcze
Wzrost gospodarczy będzie szybszy niż w projekcji z listopada 2018 r., ale inflacja będzie rosła wolniej. Dynamika PKB obniży się przez słabą koniunkturę globalną, głównie w strefie euro, która będzie również ograniczała presję inflacyjną. Inflację obniży także brak podwyżek cen energii, które zakładaliśmy w listopadzie - mówi Jacek Kotłowski, zastępca dyrektora DAE.
Spowolnienie w strefie euro mocno nie zaszkodzi Polsce

Szok raczej obniży niż podwyższy ceny

Kategoria: Raporty
Wzrost PKB powyżej 3 proc. w tym i przyszłym roku oraz odczyt inflacji CPI odpowiednio na poziomie 3,7 proc. oraz 2,7 proc. prognozuje NBP w najnowszym raporcie o inflacji. Projekcja została oparta na danych zebranych do 18 lutego. Od tego czasu zdarzyło się jednak tyle, że to scenariusz z ryzykami w dół.
Szok raczej obniży niż podwyższy ceny