Niemcy: W II ’24 stopa bezrobocia wyniosła 5,9 proc.

Stopa bezrobocia w Niemczech w lutym 2024 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 5,9 proc. – poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 5,9 proc. wobec 5,9 proc. miesiąc wcześniej wg danych zrewidowanych.

Liczba osób poszukujących pracy wzrosła o 11 tys., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wobec +1 tys. miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się +15 tys.

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba osób bezrobotnych wyniosła 2,713 mln wobec 2,701 mln poprzednio.

kkr/ gor/


Artykuły powiązane

Tak świetnie nie będzie wiecznie

Kategoria: Analizy
Polska jest w europejskiej czołówce pod względem sytuacji na rynku pracy. Mamy najwyższy poziom zatrudnienia w historii wolnej Polski i stopę bezrobocia, której może nam pozazdrościć większość krajów Unii Europejskiej. Teraz może być jednak pod górkę.
Tak świetnie nie będzie wiecznie

Kobiety wolą IKE, mężczyźni – IKZE

Kategoria: Trendy gospodarcze
Zarówno Indywidualne Konto Emerytalne, jak i Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, pozwala zaoszczędzić na podatkach. Wiele osób o tym nie wie lub… nie chce wiedzieć.
Kobiety wolą IKE, mężczyźni – IKZE

Rosja: ludzi mamy pod dostatkiem

Kategoria: Raporty
Jednym ze skutków rosyjskiej inwazji na Ukrainę będzie degradacja rosyjskiej gospodarki, nie tylko w wyniku zastosowania sankcji przez kraje zachodnie, ale z przyczyn wewnętrznych – prowadzenia wyniszczającej polityki demograficznej. Obecne władze Federacji Rosyjskiej w sposób ekstensywny, podobnie jak w okresie ZSRR, zarządzają nie tylko surowcami, ale również własnym społeczeństwem.
Rosja: ludzi mamy pod dostatkiem