Niemcy: Eksport w VI +14,9 proc., oczekiwano +14,4 proc.

Eksport Niemiec w czerwcu 2020 r. wzrósł o 14,9 proc., po uwzględnieniu dni roboczych i zmian sezonowych, po wzroście w maju 2020 r. o 8,9 proc., po korekcie z +9,0 – poinformował Federalny Urząd Statystyczny.

Analitycy spodziewali się wzrostu o 14,4 proc.

Import mdm wzrósł o 7,0 proc., po wzroście w maju 2020 r. o 3,6 proc., po korekcie z +3,5 – podali statystycy. Tu oczekiwano zwyżki o 10,6 proc.

Nadwyżka w handlu wyniosła 15,6 mld euro wobec nadwyżki w maju 2020 r. 7,0 mld euro i prognoz na czerwcie 2020 r. +11,3 mld euro.

aj/gor/


Artykuły powiązane

Spowolnienie coraz bliżej

Kategoria: Analizy i badania​
Szczyt koniunktury gospodarka Unii Europejskiej osiągnęła w 2017 roku - oceniają eksperci KE. W tym roku i w dwóch kolejnych nastąpi spowolnienie, ale nie recesja.
Spowolnienie coraz bliżej

Życie wraca, ale nie na wszystkie budowy

Kategoria: Oko na gospodarkę
Od maja, po gwałtownej kwietniowej zapaści, na budowach w większości krajów Unii Europejskiej na nowo powraca życie. Straty najszybciej odrabiają Włochy. W Polsce, tak jak w Czechach, nadal był regres. Największy kryzys w budownictwie panuje nadal na Węgrzech. Barierą staje się niechęć do inwestowania.
Życie wraca, ale nie na wszystkie budowy

Niemiecki rynek dynamizuje polski eksport

Kategoria: Analizy
W warunkach osłabienia handlu międzynarodowego, duży pozytywny wpływ na wzrost polskiego eksportu w 2018 roku miało zwiększenie sprzedaży do Niemiec. Umożliwiły to w dużej mierze czynniki pozapopytowe.
Niemiecki rynek dynamizuje polski eksport