PFR wypłacił do tej pory firmom 45,3 mld zł

Polski Fundusz Rozwoju wypłacił do tej pory firmom 45, 3 mld zł w ramach programów pomocowych w związku z epidemią koronawirusa – poinformował PFR. Z pomocy skorzystało 240.315 firm zatrudniających 2,32 mln osób.

PFR podał, że mikroprzedsiębiorstwom wypłacono 13,2 mld zł, a do MŚP trafiło 32,1 mld zł.

Polski Fundusz Rozwoju realizuje program wsparcia krajowych przedsiębiorstw dotkniętych przez epidemię koronawirusa o wartości 100 mld zł, finansowany emisjami obligacji.

W ramach trzech transz PFR wyemitował do tej pory papiery o łącznej wartości 50 mld zł.

W piątek, w ramach czwartej emisji PFR zaoferował papiery 7- i 10-letnie o łącznej wartości do 12 mld zł. Do momentu publikacji niniejszej depeszy PFR nie opublikował wyników aukcji.

pat/ gor/


Artykuły powiązane

Polskie banki dobrze przygotowane na skutki pandemii

Kategoria: Rynki kapitałowe
Obecny kryzys jest kryzysem sfery realnej gospodarki, który może, ale nie musi, przeistoczyć się w kryzys bankowy. Na szczęście w obecny kryzys polskie banki wchodzą dobrze przygotowane, z wysokimi buforami na kapitale, w ciężar których można absorbować straty – mówi prof. Marcin Liberadzki z Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Polskie banki dobrze przygotowane na skutki pandemii

Banki kupowały, kupują i będą kupować polskie obligacje

Kategoria: Rynki kapitałowe
Fundusze inwestycyjne musiały w marcu masowo wyprzedawać obligacje skarbowe, by obsłużyć klientów wycofujących środki. Ale wszystkie inne kategorie inwestorów także pozbywały się polskiego długu. Z jednym, ale bardzo istotnym wyjątkiem – na potęgę kupowały banki.
Banki kupowały, kupują i będą kupować polskie obligacje

Skup obligacji korporacyjnych EBC pomógł też mniejszym firmom

Kategoria: Analizy
Program skupu obligacji korporacyjnych przez Europejski Bank Centralny mógł wpłynąć na poprawę dostępności finansowania bankowego także dla małych i średnich firm, które nie miały możliwości emisji papierów dłużnych – wynika z badania analityków EBC.
Skup obligacji korporacyjnych EBC pomógł też mniejszym firmom