Prod. przem. w eurolandzie w XI +2,5 proc. mdm; szacunki +0,2 proc.

Produkcja przemysłowa w strefie euro w XI wzrosła o 2,5 proc. mdm, podczas gdy poprzednio wzrosła o 2,3 proc., po korekcie z +2,1 proc. – poinformował w komunikacie urząd statystyczny Eurostat.

Analitycy spodziewali się, że produkcja mdm wzrośnie o 0,2 proc.

Rdr produkcja przemysłowa spadła w XI o 0,6 proc. wobec spodziewanego przez analityków spadku o 3,2 proc.

W X produkcja rdr spadła o 3,5 proc., po korekcie z -3,8 proc. – wynika z danych Eurostatu.

aj/ ana/


Artykuły powiązane

Rosyjskie kłopoty ze statystyką

Kategoria: Analizy
Na tle pogarszającej się sytuacji gospodarczej Rosji, w dyskusji o możliwościach przejścia od stagnacji do rozwoju, wyraźniej widać zderzenie optymistycznych zapewnień administracji rządowej o tym, że jest dobrze, a będzie lepiej, z odczuciami analityków i zwykłych Rosjan, że jest źle, a może być gorzej.
Rosyjskie kłopoty ze statystyką

Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom

Kategoria: Oko na gospodarkę
Z powodu koronawirusa najbardziej ucierpiała sprzedaż tekstyliów – wynika ze wstępnego podsumowania wyników handlu detalicznego w pierwszym miesiącu lockdownu w krajach Unii Europejskiej. Ich sprzedaż spadła niemal z dnia na dzień o 40 proc. W Polsce spadek był w tej dziedzinie jeszcze głębszy.
Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom

Na pandemii skorzystały wielkie firmy technologiczne

Kategoria: Analizy
Na Wall Street notowane są w sierpniu historyczne rekordy. Bije je indeks Standard and Poor's 500, a technologiczny Nasdaq przeżywa prawdziwe szaleństwo. Natomiast wyniki amerykańskich spółek za II kw nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak długi będzie powrót gospodarki USA do poziomu sprzed pandemii.
Na pandemii skorzystały wielkie firmy technologiczne