Produkcja przemysłowa w Niemczech w VI: +0,4 proc. mdm

W Niemczech produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 0,4 proc. mdm, podczas gdy w poprzednim miesiącu spadła o 0,1 proc., po korekcie z +0,2 proc. – poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny. Analitycy spodziewali się, że produkcja mdm spadnie o 0,3 proc.

Rdr produkcja przemysłowa spadła o 0,5 proc., podczas gdy poprzednio spadła o 1,7 proc., po korekcie z -1,5 proc. Tu analitycy oczekiwali zniżki o 1,3 proc.

aj/ ana/


Artykuły powiązane

Rolnictwo w czasie pandemii

Kategoria: Analizy
Wpływ pandemii COVID-19 w rolnictwie był mniejszy niż w przypadku innych sektorów z uwagi na stosunkowo niską elastyczność dochodową popytu na żywność. Sytuacja na rynku surowców rolnych była jednak bardzo zróżnicowana wewnętrznie.
Rolnictwo w czasie pandemii

Bez elektroniki produkcja traci na wartości

Kategoria: Oko na gospodarkę
Aż 169 branż produkcyjnych i usługowych zmuszonych jest ograniczać swoją aktywność gospodarczą z powodu globalnego braku komponentów elektronicznych, w tym zwłaszcza wysokiej klasy półprzewodników. Powrót do kooperacyjnej normalności może potrwać jeszcze nawet dwa lata.
Bez elektroniki produkcja traci na wartości

Łatwiej o wzrost produkcji rolnej niż o jej efektywność

Kategoria: Oko na gospodarkę
Efektywność produkcji rolnej w krajach UE w ostatniej dekadzie wyraźnie rosła, ale 2021 r. przyniósł regres. Rekordy wzrostu efektywności biją Bułgaria, Irlandia i Francja. W Polsce w 2021 r. produkcja rolna wzrosła, ale jej efektywność – jak w Hiszpanii czy w Niemczech – malała.
Łatwiej o wzrost produkcji rolnej niż o jej efektywność