Produkcja przemysłowa w USA w IX w dół o 0,6 proc. mdm

Produkcja przemysłowa w USA w IX spadła o 0,6 proc. mdm – podała Rezerwa Federalna USA. Oczekiwano +0,5 proc. mdm, wobec: +0,4 proc. w VIII. Przetwórstwo przemysłowe spadło o 0,3 proc. mdm. Prognozowano +0,7 proc., wobec +1,2 proc. miesiąc wcześniej, po rewizji z 1 proc.

Wykorzystanie mocy produkcyjnych amerykańskich firm wyniosło we wrześniu 71,5 proc. vs konsensus 71,9 proc. i wobec 72 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie z 71,4 proc.

kkr/osz/


Artykuły powiązane

Zielona energetyka podbija Ukrainę

Kategoria: Analizy
Atrakcyjne taryfy na energię elektryczną produkowaną przez elektrownie słoneczne i wiatrowe, w połączeniu ze sprzyjającymi warunkami klimatycznymi, sprawiły, że Ukraina stała się Eldorado dla inwestorów z sektora „zielonej energetyki”.
Zielona energetyka podbija Ukrainę

Morski wiatr jest niezbędny energetyce

Kategoria: Analizy
Międzynarodowa Agencja Energetyki (IEA) bardzo optymistycznie widzi perspektywy morskich farm wiatrowych. Przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat ich moc wzrośnie co najmniej 15-krotnie. Według polskiego rządu moce naszych morskich elektrowni wiatrowych wzrosną w tym czasie od zera do 8 GW.
Morski wiatr jest niezbędny energetyce

Czas przenosin w globalnym biznesie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Spory ruch panuje ostatnio w globalnych powiązaniach produkcyjnych, a korporacje nie mogą narzekać na nudę. Częściowo dzieje się tak za sprawą amerykańsko-chińskiej wojny handlowej. Po części to też naturalny efekt zmian zachodzących w wielu gospodarkach.
Czas przenosin w globalnym biznesie