Produkcja przemysłu w eurolandzie w VIII: -1,6 proc. mdm

Produkcja przemysłowa w strefie euro w sierpniu spadła o 1,6 proc. mdm, podczas gdy poprzednio wzrosła o 1,4 proc., po korekcie z +1,5 proc. – poinformował w komunikacie urząd statystyczny Eurostat. Analitycy spodziewali się, że produkcja mdm spadnie o 1,7 proc.

Rdr produkcja przemysłowa wzrosła w VIII o 5,1 proc. wobec spodziewanego przez analityków wzrostu o 4,7 proc.

W VII produkcja rdr wzrosła o 8,0 proc., po korekcie z +7,7 proc. – wynika z danych Eurostatu.

aj/ osz/


Artykuły powiązane

Rolnictwo w czasie pandemii

Kategoria: Analizy
Wpływ pandemii COVID-19 w rolnictwie był mniejszy niż w przypadku innych sektorów z uwagi na stosunkowo niską elastyczność dochodową popytu na żywność. Sytuacja na rynku surowców rolnych była jednak bardzo zróżnicowana wewnętrznie.
Rolnictwo w czasie pandemii

Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom

Kategoria: Oko na gospodarkę
Z powodu koronawirusa najbardziej ucierpiała sprzedaż tekstyliów – wynika ze wstępnego podsumowania wyników handlu detalicznego w pierwszym miesiącu lockdownu w krajach Unii Europejskiej. Ich sprzedaż spadła niemal z dnia na dzień o 40 proc. W Polsce spadek był w tej dziedzinie jeszcze głębszy.
Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom

Gospodarki w podeszłym wieku

Kategoria: Oko na gospodarkę
Z 447,2 mln w 2020 r. do 408,2 mln osób pod koniec wieku skurczy się liczebność mieszkańców Unii Europejskiej, w zmniejszonym już jej składzie. Jednocześnie o ponad 40 mln więcej niż dziś będzie Europejczyków w wieku powyżej 65 lat. Dla Polski nadchodzące zmiany będą niestety gorsze.
Gospodarki w podeszłym wieku