Produkcja przemysłu w Japonii w XI wzrosła o 1,5 proc.

Produkcja przemysłowa w Japonii w listopadzie wzrosła o 1,5 proc. mdm – podało Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu w komunikacie, we wstępnym wyliczeniu.

Analitycy spodziewali się wzrostu o 1,7 proc. wobec 0,0 w X.

Rdr produkcja przemysłowa wzrosła o 4,6 proc. – podał resort gospodarki. Tu spodziewano się wzrostu o 4,7 proc., po spadku w X o 1,4 proc.

aj/ ana/


Artykuły powiązane

Rolnictwo w czasie pandemii

Kategoria: Analizy
Wpływ pandemii COVID-19 w rolnictwie był mniejszy niż w przypadku innych sektorów z uwagi na stosunkowo niską elastyczność dochodową popytu na żywność. Sytuacja na rynku surowców rolnych była jednak bardzo zróżnicowana wewnętrznie.
Rolnictwo w czasie pandemii

Bez elektroniki produkcja traci na wartości

Kategoria: Oko na gospodarkę
Aż 169 branż produkcyjnych i usługowych zmuszonych jest ograniczać swoją aktywność gospodarczą z powodu globalnego braku komponentów elektronicznych, w tym zwłaszcza wysokiej klasy półprzewodników. Powrót do kooperacyjnej normalności może potrwać jeszcze nawet dwa lata.
Bez elektroniki produkcja traci na wartości

Produkcja JIT w obliczu zdarzeń losowych

Kategoria: VoxEU
Badanie firm amerykańskich pokazało, że produkcja „just-in-time” wiąże się z dylematem wyboru pomiędzy rentownością firmy a podatnością na wielkie, nieoczekiwane wstrząsy. Autor wykazuje, że produkcja JIT nadal powiększa dobrobyt w warunkach wstrząsu podobnego do pandemii COVID-19.
Produkcja JIT w obliczu zdarzeń losowych