Produkcja przemysłu w Japonii w XI wzrosła o 1,5 proc.

Produkcja przemysłowa w Japonii w listopadzie wzrosła o 1,5 proc. mdm – podało Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu w komunikacie, we wstępnym wyliczeniu.

Analitycy spodziewali się wzrostu o 1,7 proc. wobec 0,0 w X.

Rdr produkcja przemysłowa wzrosła o 4,6 proc. – podał resort gospodarki. Tu spodziewano się wzrostu o 4,7 proc., po spadku w X o 1,4 proc.

aj/ ana/


Artykuły powiązane

Produkcja JIT w obliczu zdarzeń losowych

Kategoria: VoxEU
Badanie firm amerykańskich pokazało, że produkcja „just-in-time” wiąże się z dylematem wyboru pomiędzy rentownością firmy a podatnością na wielkie, nieoczekiwane wstrząsy. Autor wykazuje, że produkcja JIT nadal powiększa dobrobyt w warunkach wstrząsu podobnego do pandemii COVID-19.
Produkcja JIT w obliczu zdarzeń losowych

Łatwiej o wzrost produkcji rolnej niż o jej efektywność

Kategoria: Oko na gospodarkę
Efektywność produkcji rolnej w krajach UE w ostatniej dekadzie wyraźnie rosła, ale 2021 r. przyniósł regres. Rekordy wzrostu efektywności biją Bułgaria, Irlandia i Francja. W Polsce w 2021 r. produkcja rolna wzrosła, ale jej efektywność – jak w Hiszpanii czy w Niemczech – malała.
Łatwiej o wzrost produkcji rolnej niż o jej efektywność

Jak zbudowano potęgę gospodarczą Korei Południowej?

Kategoria: VoxEU
Rozwój przemysłu ciężkiego i branż produkcyjnych w Korei Południowej jest przykładem udanego wdrożenia aktywnej polityki przemysłowej, a tymczasowe dotacje miały duży i statystycznie istotny wpływ na poziom sprzedaży wspieranych przedsiębiorstw nawet 30 lat po ich wycofaniu.
Jak zbudowano potęgę gospodarczą Korei Południowej?