Przez 2 tygodnie pracownicy administracji publ. na pracy zdalnej

Od poniedziałku przez najbliższe dwa tygodnie pracownicy administracji publicznej będą pracować zdalnie – powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, tryb pracy zdalnej może zostać później przedłużony.

„Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie muszą pracować zdalnie. To jest regulacja na najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia, od poniedziałku” – dodał.

Premier zaapelował do pracodawców o wprowadzenie pracy zdalnej, wedle możliwości.


Artykuły powiązane

Potencjał do pracy zdalnej w różnych lokalizacjach

Kategoria: Trendy gospodarcze
Miasta – a w szczególności stolice – cechują się zazwyczaj większym udziałem zawodów pozwalających na podjęcie pracy zdalnej. To może częściowo rekompensować negatywne skutki ekonomiczne działań związanych z pandemią koronawirusa.
Potencjał do pracy zdalnej w różnych lokalizacjach

Możliwości telepracy w Europie wobec kryzysu COVID-19

Kategoria: Analizy
Rozwój telepracy w okresie kryzysu COVID-19 faworyzuje dobrze opłacane zawody i pracowników umysłowych, co budzi obawy związane z pojawieniem się nowego podziału między tymi, którzy mogą pracować zdalnie a tymi, którzy nie mogą tego robić.
Możliwości telepracy w Europie wobec kryzysu COVID-19

Potencjał pracy zdalnej we Francji, skutki zamknięcia szkół

Kategoria: Raporty
Zamknięcie szkół i przedszkoli, a także powszechne apele o pozostanie w domu adresowane do wszystkich, którzy mogą pracować zdalnie, stawia nowe pytania o to, kto może wykonywać pracę z domu i jakie są skutki dla rynku pracy pozostawania dzieci w domu przez dłuższy okres.
Potencjał pracy zdalnej we Francji, skutki zamknięcia szkół