Rośnie tempo ożywienia na świecie

Tempo ożywienia w najważniejszych gospodarkach rozwiniętych świata w ostatnich trzech miesiącach rosło. Potwierdzają to wskaźniki koniunktury.

Tempo ożywienia gospodarczego w krajach rozwiniętych jest słabe i nierówne oraz towarzyszy mu niska lub obniżająca się inflacja. Popyt konsumpcyjny i inwestycyjny najwyraźniej umacniał się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, w mniejszym stopniu w Japonii i Niemczech, wynika z najnowszego badania NBP „Koniunktura międzynarodowa”.

>>więcej

km


Artykuły powiązane

MFW: Reakcja NBP na pandemię właściwa, Polska dobrze przygotowana do silnego ożywienia

Kategoria: Zewnętrzni eksperci
Reakcja NBP na wyzwania pandemii była nie tylko szybka i stanowcza, ale również wniosła innowacyjne elementy do dotychczasowych ram strategicznych. Polska jest dobrze przygotowana do silnego ożywienia. Rok 2021 powinien być znacznie lepszy niż 2020 – mówi Obserwatorowi Finansowemu Alfredo Cuevas, ekonomista MFW.
MFW: Reakcja NBP na pandemię właściwa, Polska dobrze przygotowana do silnego ożywienia

Fed wobec nierównomiernego ożywienia gospodarczego

Kategoria: Analizy
Uczestnicy rynków na całym świecie obserwowali doroczne sympozjum ekonomiczne w Jackson Hole, wyczekując odpowiedzi na pytanie, jakie będą najbliższe działania Fed wobec szybkiego, ale nierównomiernego ożywienia w amerykańskiej gospodarce. Co zapowiedział szef Fed Jerome Powell?
Fed wobec nierównomiernego ożywienia gospodarczego