Sprzedaż det. Chin w IX: +4,4 proc. rdr. Konsensus: +3,5 proc.

Sprzedaż detaliczna w Chinach wzrosła we wrześniu o 4,4 proc. rdr – poinformowało w komunikacie biuro statystyczne w Pekinie. Analitycy spodziewali się wzrostu sprzedaży o 3,5 proc., po wzroście w poprzednim miesiącu o 2,5 proc.

Sprzedaż detaliczna w Chinach wzrosła w IX o 16,4 proc. rdr YTD, po wzroście poprzednio o 18,1 proc.

Tu analitycy prognozowali wzrost o 16,3 proc.

aj/ asa/


Artykuły powiązane

Rolnictwo w czasie pandemii

Kategoria: Analizy
Wpływ pandemii COVID-19 w rolnictwie był mniejszy niż w przypadku innych sektorów z uwagi na stosunkowo niską elastyczność dochodową popytu na żywność. Sytuacja na rynku surowców rolnych była jednak bardzo zróżnicowana wewnętrznie.
Rolnictwo w czasie pandemii

Handel w internecie rośnie, w branży detalicznej spadki

Kategoria: Analizy
Pandemia przyśpieszyła zakupy w sieci, które biją rekordy na wielu rynkach, choć nie są w stanie zniwelować spadku sprzedaży w branży detalicznej. W zeszłym roku światowy handel elektroniczny (e-commerce) stanowił 14,1 proc. wartości sprzedaży detalicznej. W tym roku może przekroczyć 16 proc.
Handel w internecie rośnie, w branży detalicznej spadki

Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom

Kategoria: Oko na gospodarkę
Z powodu koronawirusa najbardziej ucierpiała sprzedaż tekstyliów – wynika ze wstępnego podsumowania wyników handlu detalicznego w pierwszym miesiącu lockdownu w krajach Unii Europejskiej. Ich sprzedaż spadła niemal z dnia na dzień o 40 proc. W Polsce spadek był w tej dziedzinie jeszcze głębszy.
Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom