Sprzedaż detaliczna w USA w IV pozostała bez zmian mdm.

Sprzedaż detaliczna w USA w kwietniu pozostała bez zmian w ujęciu miesiąc do miesiąca – podali statystycy Departamentu Handlu. Analitycy oczekiwali, że sprzedaż wzrośnie o 1 proc.

Sprzedaż detaliczna z wykluczeniem sprzedaży aut w marcu spadła o 0,8 proc. mdm. Oczekiwano, że sprzedaż wzrośnie o 0,7 proc.

Sprzedaż detaliczna w USA przed miesiącem wzrosła o 10,7 proc. w ujęciu mdm, po korekcie z 9,8 proc., a z wykluczeniem sprzedaży aut wzrosła o 9 proc., po rewizji z 8,4 proc. (PAP Biznes)

kkr/ mfm/


Artykuły powiązane

Elektryki odporne na kryzys

Kategoria: Analizy
Mogłoby się wydawać, że spowodowany przez pandemię kryzys gospodarczy i gwałtowny spadek cen ropy pogrąży rynek aut elektrycznych. Ale wszystko wskazuje na to, że tak nie będzie. Dlaczego?
Elektryki odporne na kryzys

Europejska motoryzacja na zakręcie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rok 2020 będzie kolejnym trudnym rokiem dla europejskiej branży motoryzacyjnej. O ile w 2019 r. największe piętno na wynikach branży odcisnął brexit, wojna handlowa Chin z USA i nowe normy emisji spalin, o tyle od początku 2020 r. niepokój budzi to, czy klienci zaczną kupować samochody elektryczne.
Europejska motoryzacja na zakręcie

Brak chipów ograniczy produkcję aut

Kategoria: Analizy
Tlące się od jesieni ub.r. ryzyko niedoboru półprzewodników wykorzystywanych w motoryzacji zmaterializowało się. Od początku tego roku producenci aut albo ograniczają produkcję, albo wręcz ją zawieszają.
Brak chipów ograniczy produkcję aut