Sprzedaż detaliczna w USA w sierpniu wzrosła o 0,6 proc. mdm

Sprzedaż detaliczna w USA w sierpniu wzrosła o 0,6 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca – podali statystycy Departamentu Handlu. Analitycy oczekiwali wzrostu o 1 proc.

Sprzedaż detaliczna z wykluczeniem sprzedaży aut w sierpniu wzrosła o 0,7 mdm. Oczekiwano, że sprzedaż wzrośnie o 1 proc.

Sprzedaż detaliczna w USA przed miesiącem wzrosła o 0,9 proc. w ujęciu mdm, po korekcie z 1,2 proc., a z wykluczeniem sprzedaży aut wzrosła o 1,3 proc., po rewizji z 1,9 proc.

kkr/ osz/


Artykuły powiązane

Elektryki odporne na kryzys

Kategoria: Analizy
Mogłoby się wydawać, że spowodowany przez pandemię kryzys gospodarczy i gwałtowny spadek cen ropy pogrąży rynek aut elektrycznych. Ale wszystko wskazuje na to, że tak nie będzie. Dlaczego?
Elektryki odporne na kryzys

Producenci europejscy zaczynają poważnie traktować „elektryki”

Kategoria: Analizy
W warunkach rosnącego popytu i nasilającej się konkurencji koncerny motoryzacyjne z Europy gwałtownie przyspieszyły uruchamianie produkcji samochodów elektrycznych. Utrata rynku „elektryków” oznaczałaby marginalizację europejskich potentatów samochodowych.
Producenci europejscy zaczynają poważnie traktować „elektryki”

Europejska motoryzacja na zakręcie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rok 2020 będzie kolejnym trudnym rokiem dla europejskiej branży motoryzacyjnej. O ile w 2019 r. największe piętno na wynikach branży odcisnął brexit, wojna handlowa Chin z USA i nowe normy emisji spalin, o tyle od początku 2020 r. niepokój budzi to, czy klienci zaczną kupować samochody elektryczne.
Europejska motoryzacja na zakręcie