Sprzedaż detaliczna w USA we wrześniu wzrosła o 1,9 proc. mdm

Sprzedaż detaliczna w USA we wrześniu wzrosła o 1,9 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca – podali statystycy Departamentu Handlu. Analitycy oczekiwali wzrostu o 0,7 proc.

Sprzedaż detaliczna z wykluczeniem sprzedaży aut we wrześniu wzrosła o 1,5 mdm. Oczekiwano, że sprzedaż wzrośnie o 0,5 proc.

Sprzedaż detaliczna w USA przed miesiącem wzrosła o 0,6 proc. w ujęciu mdm, a z wykluczeniem sprzedaży aut wzrosła o 0,5 proc., po rewizji z 0,7 proc.

kkr/ ana/


Artykuły powiązane

Elektryki odporne na kryzys

Kategoria: Analizy
Mogłoby się wydawać, że spowodowany przez pandemię kryzys gospodarczy i gwałtowny spadek cen ropy pogrąży rynek aut elektrycznych. Ale wszystko wskazuje na to, że tak nie będzie. Dlaczego?
Elektryki odporne na kryzys

Europejska motoryzacja na zakręcie

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rok 2020 będzie kolejnym trudnym rokiem dla europejskiej branży motoryzacyjnej. O ile w 2019 r. największe piętno na wynikach branży odcisnął brexit, wojna handlowa Chin z USA i nowe normy emisji spalin, o tyle od początku 2020 r. niepokój budzi to, czy klienci zaczną kupować samochody elektryczne.
Europejska motoryzacja na zakręcie

Wodór w motoryzacji potrzebuje wsparcia

Kategoria: Analizy
Europejska branża motoryzacyjna dała wyraźny sygnał, że rządy państw Unii Europejskiej powinny zacząć aktywnie wspierać inwestycje związane z budową stacji ładowania samochodów wodorowych, a także zacząć dopłacać do zakupu takich pojazdów. Apel, a także decyzje rządów Chin i Korei, jak również zapowiedzi koncernów motoryzacyjnych dotyczące produkcji nowych modeli aut z ogniwami paliwowymi to znak, że wodór w motoryzacji może wejść do gry.
Wodór w motoryzacji potrzebuje wsparcia