UK: Produkcja przemysłu w czerwcu: -0,9 proc. mdm

Produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii spadła o 0,9 proc. mdm w czerwcu 2022 r., podczas gdy poprzednio wzrosła o 1,3 proc., po korekcie z +0,9 proc. – poinformował w komunikacie urząd statystyczny. Analitycy spodziewali się mdm -1,4 proc.

W ujęciu rdr produkcja przemysłowa wzrosła o 2,4 proc., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 1,8 proc., po korekcie z +1,4 proc.

Z szacunków ekonomistów wynikało, że produkcja przemysłu wzrośnie rdr o 1,6 proc.

aj/ asa/


Artykuły powiązane

Wojna przyspieszy rozstanie z oparami przemysłu

Kategoria: Ekologia
Co czwarta z 36 mld ton emitowanego w świecie do atmosfery dwutlenku węgla powstaje w przemyśle. Emisje najtrudniej ograniczyć w produkcji stali, cementu i chemicznej. Istnieją już prototypowe rozwiązania, ale barierą są wysokie koszty. Wybuch wojny i sankcje mogą zmienić ten rachunek.
Wojna przyspieszy rozstanie z oparami przemysłu

Czy za kryzysy gospodarcze odpowiadają ekonomiści?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Pytanie o to, czy za kryzysy gospodarcze odpowiadają ekonomiści powraca co jakiś czas w dyskursie medialnym, a także naukowym. Nie jest to zresztą pytanie odosobnione. Podobne znaki zapytania stawiane są w odniesieniu do polityków, którzy być może ponoszą część odpowiedzialności za napięcia polityczne.
Czy za kryzysy gospodarcze odpowiadają ekonomiści?

Jak zbudowano potęgę gospodarczą Korei Południowej?

Kategoria: VoxEU
Rozwój przemysłu ciężkiego i branż produkcyjnych w Korei Południowej jest przykładem udanego wdrożenia aktywnej polityki przemysłowej, a tymczasowe dotacje miały duży i statystycznie istotny wpływ na poziom sprzedaży wspieranych przedsiębiorstw nawet 30 lat po ich wycofaniu.
Jak zbudowano potęgę gospodarczą Korei Południowej?